Sağlık için kolay kış reçetesi

Mutfağınızdaki malzemelerle karışımlar hazırlayıp hastalıklara karşı önlem alabilirsiniz.

Sağlık için kolay kış reçetesi

Birçok kişide soğuk algınlığı, nezle, grip, farenjit, öksürük gibi hastalıklar görülüyor. Mutfağınızdaki malzemelerle karışımlar hazırlayıp önlem alabilirsiniz.

1/ 12
Sağlık için kolay kış reçetesi

Havaların soğumasıyla birlikte soğuktan kaynaklanan hastalıklar yayılmaya başlıyor. Nezle, grip, öksürük gibi bulaşıcı olanlarının yanı sıra soğuğun tetiklediği migren ağrıları ya da romatizmal ağrılar da şiddetini artırıyor.

2/ 12
Sağlık için kolay kış reçetesi

Bize düşen, bu hastalıklardan korunmak ya da ilerlemelerini önlemek için gereken tedbirleri almak. İşte o ilaç gibi karışımlar...

3/ 12
Sağlık için kolay kış reçetesi

Soğuk algınlığına çam sakızı ve çörek otu - 100 gr zeytinyağı, 30 gr çörekotu, 100 gr bal, 30 gr çam sakızı.Yapılışı: Malzemelerin hepsi her gün toz haline getirilir. Tamamı bir şişeye konularak iyice karıştırılır. İkiye bölünerek sabah ve akşamları içilir. Bu karışım soğuktan meydana gelen bütün hastalıklara, mafsal ağrılarına, uyuşukluklara ve felce karşı şifa. Soğuk algınlığı için diğer öneri şöyle: 2 limon rendelenerek 500 gr gülsuyuna karıştırılır, kaynatıldıktan sonra vücuda sürülür.

4/ 12