Sağlıklı kilo vermenin 11 kuralı

Sağlıklı kilo vermenin 11 kuralı

Hafifleme zamanı geldi. Sağlıklı ve kalıcı kilo vermenize yardımcı 11 adım...

1/ 13
Sağlıklı kilo vermenin 11 kuralı

Su için

Vücudunuz susuzluğu açlıkla karıştırabiliyor. Canınız abur cubur bir şey çektiğinde bir bardak su içmeyi deneyin. Az da olsa susuz kalmak bile metabolizmanızı etkiliyor. Araştırmalar yemekten önce 2 bardak su içenlerin daha az yediğini ve daha tok hissettiğini gösteriyor.

2/ 13
Sağlıklı kilo vermenin 11 kuralı

Doğal besinler tüketin

En sağlıklı besinler doğada bulunduğu şekli ile tükettiğiniz besinlerdir. Paketlenmiş hazır gıda tüketmeyin. Mecbur kalırsanız etiketleri mutlaka okuyun. Şeker, trans yağ asitleri, mısır şurubu, glikoz şurubu, kimyasal katkı maddeleri içeren her şeyi beslenmenizden tamamen çıkartın.

3/ 13
Sağlıklı kilo vermenin 11 kuralı

İyi karbonhidratlar tüketin

Meyve ve sebzelerin yüksek fiber içeriği sindirimi yavaşlatır ve kan şekerini dengeler. Antioksidan ve vitamin açısından zengindirler. Yulaf, karabuğday, tam buğday, tam çavdar, esmer pirinç, kinoa, tüm baklagiller ve bunların unları ile yapılan besinler kompleks karbonhidratlardır. Basit karbonhidratların tersine sindirimleri uzun sürer. Obezite, kalp krizi, kolesterol gibi hastalıkları engellemede etkili olduklarına dair araştırmalar mevcut. Ayrıca içerdikleri fiber sindirime yardımcı olur ve kabızlığı engeller.

4/ 13