Sigarayı bırakmanın 3 kesin yöntemi

Sigarayı bırakmanın 3 kesin yöntemi

Sigarayı bırakmanın 3 kesin yöntemi

Terapist Abrahamson soruyor: “Hangi sebeple, sizi zehirleyen bir firmanın ceplerini doldurmak için, her gün o kadar çok para ödüyorsunuz?”

Soru sizi de rahatsız ettiyse, gelin en güncel ve başarılı sigara bırakma yöntemlerine göz atın...

1/ 9
Sigarayı bırakmanın 3 kesin yöntemi

YÖNTEM 1: EHUD ABRAHAMSON
PARMAKLARIYLA KAFAYA DOKUNUYOR

Yıl 1999… Gece yarısı, bir radyo programı… Canlı yayına bağlanan bir kişi, sigara içme bağımlısı olduğunu söyleyip yardım istedi.

Adam, “Programı dinleyen herkes, sigara kullanıyorsanız, duş alın. Saat 01.00’deki haberlerden sonra içmenize son verecek bir şey yapacağım” diye karşılık verdi. Biraz sonra telefonlar yağmaya başladı:

“Sigara içiyordum ve ağzımdaki tat değişti.”

“Kusmaya başladım.”

“Midem bulandı.”

Söylediğine göre, Ehud Abrahamson’un kerameti, kendi aurası aracılığıyla, o radyo programını dinleyenlerin aurasını tedavi etmekte yatıyordu. Yani enerji transfer etmekte…

Abrahamson, 54 yaşında, İsrailli bir terapist. Üniversitede psikoloji alanında eğitim aldı, bir yandan da bio-enerji tedavisi uygulamaya başladı. O zamandan bu yana, kendi adını verdiği metoduyla onbinlerce insanı sigara bağımlılığından kurtarıyor. Şu anda dünyanın değişik yerlerinde, terapilerini uygulayan 19 terapisti var. Tekniğinin ayrıntılarını pek de paylaşmaktan yana değil: “Bu, biyolojiden, psikolojiye ve alternatif tıbba kadar birçok metodun kombinasyonu olan bir teknik. Birinci bölüm, açıklama… İkinci bölüm sorular ve yanıtlar. Üçüncü bölüm ise terapi. En fazla iki saat sürüyor.”

Kimisi kilo almaktan korktuğu kimisi de iradesiz olduğunu düşündüğü için bırakmayı denemiyor bile… Abrahamson’a göre sigarayı bırakmak, insanları şişmanlatmaz ve başaramamak gibi bir durum da sözkonusu değildir. Tabii kişi, bırakmayı gerçekten istiyorsa eğer…

Nikotin bağımlılığı, ilk sigarayla başlıyor. Beyin, nikotinle bağlantılı kimyasalları öğreniyor ve gittikçe daha fazla arzulamaya başlıyor. Bağımlılık büyüyor çünkü emilen nikotin miktarı, yıllar içinde artıyor, artıyor, artıyor... Peki, ama neden bağımlı olmak bu kadar kolayken ondan kurtulmak zor geliyor? Abrahamson söze, bağımlı olduğumuzda, beyindeki bazı reseptör ve bölgelerin yeni kimyasalı öğrendiğini ancak hiçbir zaman unutmadığını anlatarak başlıyor. Bu nedenle de vücut bu kimyasaldan temizlenene kadar, hafıza ve alışkanlıklar yine de geri planda kalıyor.

Hastaları arasında, ses tellerinde kanser olan bir kadın da var. Tedavi için gittiğinde, boğazındaki ses telleri alınmış ve nefes alabilmesi için boğazına bir delik açılmış durumdaymış. Üstelik bu delikten sigara içmeyi sürdürüyormuş. Şimdiye kadar karşılaştığı en çılgın vaka bu… Neyse ki içmeyi bırakmış.

Velev ki terapiye gelecek durumumuz yok. O zaman, kişinin kendisiyle, belli bir günde sigarayı bırakmak için bir randevu yapmasını tavsiye ediyor: “Evinizi sigaradan, küllüklerden temizleyin. Saatte bir, bir bardak su için, kahvenizi alıştığınız gibi içmeye devam edin. Bir hafta sonra, bağımlılıktan kurtulacaksınız.”

Nerede:Abrahamson’un Bebek’teki Arınma Merkezi’nde seans ücreti 1650 TL. Bir yıl boyunca ücretsiz hizmet veriliyor.
(0850) 202 62 02

2/ 9
Sigarayı bırakmanın 3 kesin yöntemi

İZZET ÇAPA DENEDİ

“Terapist, 20 dakikalık bir sohbetten sonra iki doğal taşı mumla ısıtıp avuçlarıma bıraktı. Bu esnada parmaklarıyla kafama dokunuyordu. 10 dakika sonra gözlerimi açtığımda artık canım sigara çekmiyordu.”

3/ 9
Sigarayı bırakmanın 3 kesin yöntemi

YÖNTEM 2: PAUL EMERY
HAFİF HAFİF VURUYOR

Kim yok ki tedavi ettikleri arasında: Kate Moss mu istersiniz, Kraliyet ailesi üyeleri mi... Paul Emery, 2010’da yaratıcısı olduğu Kuantum Duygusal ve Fiziksel Terapisi’yle (QEPR) ‘Dünyanın En İyi Spiritüel Terapisti’ ödülünü aldı. Bedenin zayıf noktasını bularak, küçük vuruşlarla tıkanan enerji kanallarını açıyor. Serçe parmaklarının dışı, göz ve koltuk altlarıyla boynun altıyla göğsün üstündeki bölgeye hafif hafif vuruyor, hepsi bu.

Nerede: 14-22 Mart ve 30 Mart-05 Nisan arasında Richmond Nua Wellness SPA’da. 23-29 Mart’taysa arasındaysa Richmond İstanbul’da. Terapi fiyatı 290 Euro + yüzde 18 KDV.

4/ 9