Şu meyve kaç kalori acaba?

Şu meyve kaç kalori acaba?

Şu meyve kaç kalori acaba?

Mandalina 100 gr. 50--- Türkiye'de en çok Akdeniz'de, Ege bölgesinin kıyı kesimlerinde ve kısmen Karadeniz Bölgesi’nde yetiştirilen mandalinanın akla ilk gelen faydaları şunlardır: Zengin bir B ve C vitamini kaynağıdır; Kanı temizler; Kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur; Yüksek tansiyonu ve kolesterolü düşürmede etkili olur; Damar sertliği ve felçte faydalıdır; Sinirleri yatıştırıcı etkisi vardır; Grip olanlara iyi gelir; Bağışıklık sistemini korur.

1/ 21
Şu meyve kaç kalori acaba?

Limon 100 gr. 27--- Yıl boyunca büyümeyi sürdüren, kışın yapraklarını dökmeyen küçük bir ağaç türü ve bu ağacın meyvesidir limon. Bazı kaynaklar limonun flavoroid bileşimlerini içerdiğini ifade eder. Bunlar antioksidan ve anti-kanser donanımlarına sahiptir ve kanser hücrelerinin büyümelerini önlerken, bol miktarda C vitamini içerdiği de bilinmektedir.

2/ 21
Şu meyve kaç kalori acaba?

Kivi 1 Adet 35--- Kivi meyvesi, Çin'in güneyindeki Yangtse Vadisi’ne özgü bir bitki. Avrupalılar tarafından 1850'li yıllarda keşfedilen kivinin birkaç türü 1900'lü yılların başında Yeni Zelanda, İngiltere ve Amerika'ya yayıldı.

3/ 21
Şu meyve kaç kalori acaba?

Kavun 250 gr. 65--- Türüne ve çeşidine göre kalın kabuklu iri meyvesinin içi etli, sulu ve bol çekirdeklidir. Anayurdu Ortaasya, İran ve Anadolu’dur.

4/ 21