Tümörlü insanların dramı

Tümörlü insanların dramı

Hindistan'ın Uttar Pradesh eyaletinin Meerut şehrinde yaşayan 45 yaşındaki Kamlesh Devi, yıllarca dayanılmaz acılar çekti ama tedavi olmadı. Sebebi ise Devi'nin kocasının tedavi masraflarını karşılayacak ekonomik güçlerinin olmaması nedeniyle tedaviyi engellemesiydi.

1/ 72
Tümörlü insanların dramı

Daily Mail'in haberine göre; yıllarca karısının hastaneye gitmesine engel olan adam altı ay önce hayatını kaybedince Devi, hastaneye başvurdu ve hastanenin tedavisiyi ücretsiz yapacaklarını öğrendi. Devi, Hindistan hükümetinin fakirlere yönelik ücretsiz tedavi programından yararlandı.Yıllarca onca ağrıya katlanan kadın üç saat süren ameliyatın ardından yumurtalığındaki 97 kilo olan dev tümörden kurtuldu.

2/ 72
Tümörlü insanların dramı

Dr. A. S. Jaggi yaptığı açıklamada; "Hastamız hastaneye geldiğinde çok acı çekiyordu. Tümör nedeniyle sıvılar akmaya başlamıştı. Eğer ameliyat biraz daha ertelenseydi hayati bir risk meydana gelebilirdi. Ameliyatın ardından Kamlesh Devi bir gün yoğun bakımda tutuldu. Sağlık durumu şu an iyi. Çıkarılan tümörden alınan örnekleri teste gönderdik. Şimdi sonuçların çıkmasını bekliyoruz" dedi.

3/ 72
Tümörlü insanların dramı

"Kariyerim boyunca bu boyutta bir tümör görmediğini dile getiren Dr. Jaggi, "Yumurtalık tümörleri yaygın görülür ama bu kadar büyük olanına rastlanmamıştır. Tümör yaklaşık olarak 90 santim uzunluğunda ve 60 santim genişliğindeydi. Hastane olarak Guinness Rekorlar Kitabı'nın Hindistan versiyonu olan Limca Rekorlar Kitabı'yla temasa geçtik, tümörü kitaba kaydettirmek istiyoruz" açıklamasında bulundu.

4/ 72