Uzun yaşamanın 9 sırrı

Uzun yaşamanın 9 sırrı

Uzun yaşamanın 9 sırrı

Stresi yenin Stres, kalp rahatsızlıklarına, yüksek tansiyona, fazla kiloya zihin rahatsızlıklarına ve hepsinden önemlisi yaşamın kısalmasına sebep olan en önemli etken. Stresi yenmek için en iyi yol mu? Çok kısa süreler için bile olsa, günlük hayatın karmaşasından bir anlığına sıyrılmak. Hafta boyunca çok mu yoğun çalışıyorsunuz? O zaman haftasonunu kendinize ayırın, eğleneceğiniz veya rahatlayacağınız aktivitelerde bulunun.

1/ 10
Uzun yaşamanın 9 sırrı

Hayvan sahibi olun Bir ev hayvanıyla ilgilenmek yaşamınızı uzatabilecek bir diğer yol. Çalışmalar bir hayvanın arkadaşlığının yahut da bir hayvana duyulan sevginin insanları günün yorucu olaylarından uzaklaştırdığını, hatta sevilen bir kişinin kaybının yarattığı travmayı bile hafiflettiğini ortaya koyuyor. Evcil bir kedi ya da köpekle ilgilenmek sadece hayvan sahibinin kan basıncını azaltmıyor, aynı zamanda hayvanlara da iyi geliyor. Ayrıca köpeğinizi gezmeye çıkarmak harika bir egzersiz fırsatı sunar.

2/ 10
Uzun yaşamanın 9 sırrı

Seks Seks yapmak ve uzun yaşamak? Seks yapmak, İlişkilerini bağlılıkla sürdürenler için yaşamlarını uzatmaları için bir yol. Cinsel münasebetler vücudun çeşitli hormonlar ve endorfin salgılamasını sağlamasının yanı sıra insanın negatif davranışlarını da dizginlier. Ayrıca sevişmek de bir başka egzersiz fırsatı olabilir.

3/ 10
Uzun yaşamanın 9 sırrı

Arkadaşlarla vakit geçirmek Avustralyalı araştırmacıların 70 yaş ve üzeri 1500 kişi üzerinde 10 yıllık periyodda gerçekleştirilen bir araştırma, yakın arkadaşları ile birlikte vakit geçiren insanların, yalnız bir yaşam sürenlere oranla daha dinç gözüktüklerini ispatladı. Araştırma süresince, araştırma görevlileri yakın arkadaşlıklar kuran kimseler için de sonuç aynı idi. İlginç olan çocuklarla vakit geçiren insanlarda aynı ‘yaşam uzatıcı’ etkinin görülmemesi idi.

4/ 10