Uzun yaşamın sırrı bu gıdalarda

Alışveriş sepetinizi hastalıklarla savaşan, vücudunuzu canlandıran bu gıdalarla doldurmak uzun yaşamın en önemli unsuru...

Uzun yaşamın sırrı bu gıdalarda

MEHMET ÖZ UZUN YAŞAMIN SIRRI 8 GIDA

Uzun ömürlü olmak; yalnızca olgun bir yaşa erişmek değil; o yaşlara geldiğinizde hala iyi hissediyor olmanız demek. Alışveriş sepetinizi hastalıklarla savaşan, vücudunuzu canlandıran bu gıdalarla doldurmak uzun yaşamın en önemli unsuru...

1/ 10
Uzun yaşamın sırrı bu gıdalarda

MANGO

Bir adet mango günlük C Vitamini ihtiyacınızın yüzde 96’sını karşılar ve periodontal (diş etine ilişkin) hastalıkları önlemeye yardımcı olur. Mango aynı zamanda kanser ve kalp hastalığıyla savaşmaya yardımcı beta-karoten bakımından da oldukça zengin. Kanserle savaşıcı özelliklerini maksimum dereceye çıkarmak için balıkla birlikte tüketin ve meyve salatanızın içine ekleyin.

2/ 10
Uzun yaşamın sırrı bu gıdalarda

ALABALIK

Söz konusu omega-3 yağ asitleriyse, bu yağlı balık, balıkların kralı. Omega-3 yağ asitleri, beyin hücrelerinin yenilenmesi için gereken yapı taşlarını sağladığından beyin sağlığı için oldukça önemli. Haftada iki kere bir adet alabalık tüketmek cildinizin nemini korur ve genç görünmesini sağlar. Biberiye ve limonla ızgarada pişirmenizi tavsiye ederim.

3/ 10
Uzun yaşamın sırrı bu gıdalarda

HURMA

Hurma, harika bir antioksidan ve magnezyum kaynağı. Magnezyum vücudun olağan kas ve sinir fonksiyonlarını ve düzenli kalp ritmini sürdürmesine, kemiklerin kuvvetlenmesine ve hem kan şekeri hem de kan basıncının dengelenmesine yardımcı oluyor.

4/ 10