Vücudumuzun hileleri

Vücudumuzun hileleri

Vücudumuzun hileleri

Her başınız sıkıştığında doktora gidenlerden misiniz? Belki de ''kocakarı usulü'' yöntemlerle dertlere derman arayanlardansınız. Dünyanın dört bir yanında yapılan araştırmalar sonucunda vücudumuzla ilgili şaşırtıcı bilgiler edinmek mümkün. Bunları hem kısa vadede sorunları çözmek hem de arkadaşlarınızı etkilemek için kullanabilirsiniz. Seçim sizin. Aktüel, bilim insanlarının bedeni kandırmak için önerdiği en iyi numaraları derledi.

(Sabah)

1/ 21
Vücudumuzun hileleri

BOĞAZINIZ KAŞINIYORSA KULAĞINIZI KAŞIYIN

Boğazınız kaşınıyor ve ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. Keşke elinizi içeri sokup boğazınızı kaşıyabilseydiniz, ama mümkün değil. İşte size New Jersey, Gibbsboro’da kulak-burun-boğaz üzerine araştırmalar yapan bir klinikte uzman doktor olarak görev alan Scott Schaffer’dan bir ipucu:

 

2/ 21
Vücudumuzun hileleri

Kulağınızı kaşıyın! Çünkü kulağınızdaki sinirlerle boğazınızda bir kas spazmı yaratarak kaşıntıyı önlemek mümkün. Schaffer, “Bu spazm boğazınızı rahatlatmaya yarar” diyor. Denemeye değer.

 

3/ 21
Vücudumuzun hileleri

ÇİŞİNİZ Mİ GELDİ, SEKS DÜŞÜNÜN GEÇER

Sıkıştınız ve yakınlarda bir tuvalet görünmüyor. Ne yapacaksınız? Biraz kafanızı dağıtmanız lazım. Baylor Tıp Fakültesi şefi, ürolog doktor Larry Lipschultz’un tavsiyesine kulak vermekte fayda var:

 

4/ 21