Yüzmenin 10 faydası

İşte yüzmenin sağlığınıza yararları

Yüzmenin 10 faydası

Sıcakların kendini hissettirdiği bu günlerde yüzmenin sağlığınız üzerinde sayısız faydası bulunuyor. Yüzmek sağlıklı bir kalbe sahip olmaktan kilo vermeye, esnekliğiniz artmasından şeker hastalığı riskinizin azalmasına kadar çok ciddi olumlu etkiye sahiptir. İşte yüzmenin sağlığınıza yararları:

1/ 12
Yüzmenin 10 faydası

Az zamanda daha fazlasını yapabilme yeteneği: Yüzme sayesinde vücudunuzun iskelet sistemine ağır bir etki olmaksızın vücudunuzu çalıştırırsınız. İnsan vücudu suya daldığında otomatik olarak hafifler. Vücudunuz ağırlığının yaklaşık yüzde 50’sini atarsınız. Özellikle aşırı kiloluysanız ya da eklem iltihabınız varsa deniz veya yüzme havuzu ölü kaslarınızın ve ağrılı eklemlerinizini çalıştırmak için en ideal yerdir.

2/ 12
Yüzmenin 10 faydası

Kas gücünüz artar: Yüzme kas gücünüzü artırmanın iyi bir yoludur. Yüzerken kollarınız ve bacaklarınız çalışır, kas gücü oluşturmada yüzme en iyisidir. Yüzme ayrıca kemik gücünü de artırır.

3/ 12
Yüzmenin 10 faydası

Esnekliğiniz artar: Yüzme sayesinde vücudunuz eklemleriniz ile bağlarınızın esnek kalmasına yardım eden dizi hareket yapar. Yüzerken ileri doğru atıldığınızda vücudunuzu da uzatırsınız. Böylece başınızdan ayak ucunuza kadar vücudunuzu germiş olursunuz.

4/ 12