Zayıflamak isteyenler mutlaka okuyun !

Uygun diyetlerle zayıflamak mı istiyorsunuz? O zaman bu önerilere mutlaka göz atmalısınız. İşte zayıflamak isteyenler için 7 öneri.

Zayıflamak isteyenler mutlaka okuyun !

1 – Kendinize Sorun “Neden Kilo Vermek İstiyorum?”
Belki bu sabah 1-2 yıl önce aldığınız bir elbiseyi giymeye çalıştınız ve üzerinize olmayınca sinirlenip kilo vermeye karar verdiniz. Bu zayıflamaya karar vermek için oldukça motive edici bir durum olmasına karşın uzun süreli olarak aynı motivasyonun korunması için yeterli değil.Fazla kilosu olan herkes daha küçük bedenli kıyafetler giymek, giydiği kıyafetler içinde güzel/yakışıklı görünmek ister ama fazla kiloların yarattığı sorun çok daha büyük. Bunları bilmek diyet yaparken sağlığınızı korumak için bu kilolardan kurtulmanız gerektiğini hatırlatarak size ekstra motivasyon sağlayabilir.

1/ 8
Zayıflamak isteyenler mutlaka okuyun !

2 – Abartılı Hedeflerden Kaçının
Diyetinizin ilk haftasında 5 kilo vermeyi beklemek veya ilk ay 10 kilo kaybetmeyi hedeflemek bu hedeflere ulaşamadığınız zaman diyete olan bağlılığınızı kaybetmenize neden olur.

2/ 8
Zayıflamak isteyenler mutlaka okuyun !

3 – Gereksiz Kalorileri Belirleyin
Fazla kalori almanıza neden olan bu alışkanlıklarınızı belirledikten sonra mümkünse bunlardan kurtulmaya çalışın. Kurtulamıyorsanız veya bu alışkanlıklarınızı bırakmaya çalışmak üzerinizde ekstra stres yaratıyorsa en azında daha az kalorili alternatiflere yönelin. Paketlenmiş cips, kraker, bisküvi yerine kuruyemiş, haşlanmış sebze veya meyveli yoğurt daha iyi seçimler olacaktır.

3/ 8
Zayıflamak isteyenler mutlaka okuyun !

4 – Doğru Diyet Listesini Belirleyin
Herkesin diyet programı birbirinden farklı olmalı.
Atıştırmalık seviyorsanız daha çok ara öğün içeren, her öğünde aşırı yemek yiyorsanız daha kısa sürede doymanızı ve tok hissetmenizi sağlayacak veya tatlı seviyorsanız ara sıra “sağlıklı” yaramazlıklar yapmanıza izin veren bir diyet listesine çok daha kolay sadık kalabilirsiniz.

4/ 8