Zihni gençleştiren gıdalar

Bu gıdalar zihninizin hep genç kalmasına yardımcı oluyor...

Zihni gençleştiren gıdalar

Okula gitmeden ve sınavlara girmeden daha zeki hale gelmek çok kolay! Beslenmenize güçlü gıdalar ekleyin ve beyninizin sizi etkilemesine izin verin. İşte zihninizi gençleştiren gıdalar:

Yumurta: Favori kahvaltı öğününüzde selenyum önemli bir maddedir. Yeterli miktarda selenyum aldığınızda beyniniz 10 yaş daha genç birinin beyni gibi işler. Günde 55 mikrogram selenyum almaya özen gösterin. Her yumurta 14 mikrogram selenyum içerir. Bizim önerimiz şu; sebzeli ve yumurtalı bir omlet yiyin. Bir bütün yumurta ve üç veya dört yumurta beyazıyla bu omleti hazırlayın.

1/ 6
Zihni gençleştiren gıdalar

Yeşillikler: Koyu yeşil renkli bu tür sebzelerde beyin dostu karotenoid ve flavonoid'lerden sıkça bulunur. Bunlar da zihninizin gençleşmesini sağlar. Her gün bu sebzelerden birkaç porsiyon yemek yaşlanmaya bağlı zihin yavaşlamasını yüzde 40 oranında azaltır.

2/ 6
Zihni gençleştiren gıdalar

Yaban mersini: Bu meyvenin içerisindeki bileşenler beyin hücrelerinin yaşlanmasına neden olan ve Alzheimer hastalığıyla da bağlantısı olan iki işlemden korunmanızı sağlar. Bunlardan biri iltihaplanma diğeri de oksidasyondur...

3/ 6
Zihni gençleştiren gıdalar

Ceviz ve balık: Somon, ceviz ve alabalıkta bulunan Omega-3, beynin genç kalmasını sağlar. Omega-3'ü ister besinlerden isterseniz de ek vitaminlerden alabilirsiniz. Günde 600 mg beyin hücrelerinin tamiri için idealdir.

4/ 6