Fenerbahçe efsanesi Can Bartu, son yolculuğuna uğurlandı

Fenerbahçe'nin efsane ismi Can Bartu (Sinyor) ebediyete uğurlanmasnının öncesinde, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde bir tören düzenlendi.

Fenerbahçe efsanesi Can Bartu, son yolculuğuna uğurlandı

FATİH TERİM: "TANIDIĞIM İÇİN MUTLUYUM"
Can Ağabey ile 86'da Meksika'da Dünya Kupası'nda yakın olduk. O günden beri dostluğumuz devam etti. Son yıllarda büyük çaba sarfettiğimiz değerlerin simgesiydi, son temsilcisiydi. Her gün koridorda Metin Ağabey ile olan fotoğraflarıyla karşılaşıyoruz. Mekanı cennet olsun. Onu tanıdığım için mutluyum. Son zamanlarda kaybettiklerimizin yanına gitti. Turgay Ağabey, Süleyman Ağabey, Lefter Ağabey, onlara da selam olsun.

1/ 37
Fenerbahçe efsanesi Can Bartu, son yolculuğuna uğurlandı

ŞENOL GÜNEŞ: "İMTİHANI GÜZEL VERDİ"
"Çok değerli bir ağabeyimizi kaybettik. Can Bartu'dan düşünce olarak, davranış olarak çok şey öğrendim. Türk futbolunun başı sağolsun. Can ağabey imtihanı güzel verdi, inşallah biz de veririz"

2/ 37
Fenerbahçe efsanesi Can Bartu, son yolculuğuna uğurlandı

TÜRK SPOR CAMİASI YALNIZ BIRAKMADI
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hüsnü Güreli'nin yanısıra Milli Takım ve Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, cenaze namazında yer aldı. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve teknik direktörü Fatih Terim dekatılımı dikkat çeken isimlerdi. Ayrıca, TFF eski başkanı ve UEFA eski asbaşkanı Şenes Erzik de cenazede yer aldı. Türkiye Basketbol Federasyonu CEO'su ve Fenerbahçe basketbol takımı eski idari menajeri Ömer Onna, Fenerbahçe eski başkanlarından Metin Aşık da cenaze töreninde yer aldı. Can Bartu'nun cenazesinde Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulundan önemli isimler de Marmara İlahiyat Camiisi'nde kılınan cenaze törenine katıldı.

3/ 37
Fenerbahçe efsanesi Can Bartu, son yolculuğuna uğurlandı

"İYİ Kİ YAŞADIN CAN BARTU"
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Can Bartu'nun cenazesinde FBTV'ye konuştu: "Son Mohikan diye bir film vardır. Sanırım Can Bartu'dan Fair-Play'i temsil eden tüm camiaların sevdiği bir isimdi. Biz Galatasaraylıydık ama Can Bartu Fiorentina'ya gittiğinde o zaman yazılı basından takip eder, başarılarında mutlu olurduk. Can Bartu, bu sevgiyi sporcu kimliğiyle, kişiliğiyle kazandı. Futbolu sevdirdiği için ona teşekkür ederiz. Biz onu severken rakip takımdan diye düşünmedik hiç. Metin Oktay da aynı şekilde. İyi ki yaşadın Can Bartu. Teşekkür ederiz."

4/ 37