Aboubakar asıl şimdi yandı !

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Vincent Aboubakar, karşılaşmanın 39. dakikasında kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı.

Aboubakar asıl şimdi yandı !

Dün Olympiakos maçında kırmızı kart görerek takımını yalnız bırakan Aboubakar çeyrek finalin iki maçında ve yarı finale kalınması halinde ilk maçı kaçırmış olacak. (Skorer)

1/ 7
Aboubakar asıl şimdi yandı !

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Vincent Aboubakar, karşılaşmanın 39. dakikasında kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı. Eksik kalan Kara Kartal turu geçmeyi başarsa da, Kamerunlu futbolcunun takıma verdiği zarar Olympiakos maçıyla da sınırlı kalmayacak.

2/ 7
Aboubakar asıl şimdi yandı !

Kırmızı kart gören oyuncu bir sonraki maçta otomatik olarak cezalı duruma düşse de, topsuz alanda rakibe kasıtlı olarak yapılan hareketlerin bedeli daha ağır oluyor. UEFA bu tip durumları genellikle, disiplin yönetmeliğinin 15. maddesinin e bendi içinde değerlendiriyor. Bu başlıkta rakibine fiziksel saldırıda bulunan oyuncunun üç maç ceza alacağına hükmediliyor.

3/ 7
Aboubakar asıl şimdi yandı !

Fiili saldırı mı? Ciddi fiili saldırı mı?

UEFA Disiplin Kurulu'nun konuyu görüşüp oyuncuya daha farklı bir ceza kesme ihtimali de bulunuyor. Örneğin hareketi g bendindeki 'ciddi fiili saldırı' olarak yorumlaması durumunda 5 maça kadar men verme yetkisi bulunuyor.

4/ 7