Onyekuru açıkladı: Galatasaray'ı seçtim çünkü...

Galatasaray'ın yeni transferi Henry Onyekuru, sarı kırmızılı takımı seçme sebebi olarak Şampiyonlar Ligi ve Fatih Terim'i gösterdi.

Onyekuru açıkladı: Galatasaray'ı seçtim çünkü...

Galatasaray sürpriz bir şekilde bonservisi Everton'da olan Henry Onyekuru'yu kadrosuna kattı. Çok gizli bir operasyonla İstanbul'a getirilen ve sağlık kontrolünden geçen 21 yaşındaki yetenekli oyuncunun, sarı-kırmızılı takıma transferi olay yarattı.

Birçok takımla anılan ama Galatasaray'ı tercih eden Onyekuru, Cimbom'u seçmesinin nedenlerini Nijerya'dan Guardian gazetesi yazarı Oluwashina Okeleji'ye anlattı.

1/ 9
Onyekuru açıkladı: Galatasaray'ı seçtim çünkü...

Onyekuru'nun kendisine, "Diğer iki İstanbul takımından (Fenerbahçe ve Beşiktaş) da teklif aldım" dediğini ifade eden Okeleji, "Galatasaray'ı niye tercih ettin?" sorusuna ise taraftarlarları oldukça memnun edecek şu yanıtları verdi:

"Galatasaray'ı seçme nedenim Şampiyonlar Ligi ve dünyaca tanınan teknik direktörünün yanı sıra maçlarının her zaman dolu tribünler önünde oynanması. İstanbul'da yeni bir maceraya hazırım."

Okeleji haberinde, "Sakatlık dönemini atlattı. Onyekuru için Fatih Terim, Guardiola etkisi yapacaktır" ifadelerini de kullandı

2/ 9
Onyekuru açıkladı: Galatasaray'ı seçtim çünkü...

İŞİ İÇERDEN HALLETTİ
Onyekuru'nun süper gizli transferinin arkasında ise yine Terim'in yakın dostlukları yatıyor. Fatih Terim, G.Saray'a ilk teknik adam olduğu dönemde Everton'ın sportif direktörü olan Marcel Brands'ı tanıyordu. Onyekuru boşa çıkınca Fatih Terim, Brands'ı aradı. Şampiyonlar Ligi opsiyonu ile ikna etti.

3/ 9
Onyekuru açıkladı: Galatasaray'ı seçtim çünkü...

GALATASARAY'A BEDAVA GELDİ
Galatasaray Yönetimi, Fatih Terim'in ikili ilişkileri sayesinde geçen sezon Fenerbahçe'nin 6.5 milyon euro verip alamadığı Henry Onyekuru'yu tek kuruş kiralama bedeli olmadan kadroya kattı. Nijeryalı oyuncu, Aykut Kocaman'ın geçen sezon sol kanat için birinci tercihiydi. Alınamadığı için Valbuena transfer edildi.

4/ 9