Rıdvan Dilmen'den olay yorum!

Ünlü spor yorumcusu ve eski futbolcu Rıdvan Dilmen, Süper Lig'in 29. haftasında oynanan Beşiktaş - İttifak Holding Konyaspor karşılaşmasında Beşiktaşlı Burak Yılmaz'ın ilk yarıda kırmızı kartla oyun dışında kalması gerektiğini dile getirdi. .

Rıdvan Dilmen'den olay yorum!

Rıdvan Dilmen Beşiktaş'ın Konyaspor ile oynadığı mücadeledeki tartışmalı pozisyonlarla ilgili yorum yaptı ve Burak Yılmaz'ın ilk devrede "kırmızı kart görmesi gerektiğini" söyledi.

1/ 7
Rıdvan Dilmen'den olay yorum!

Dilmen, tecrübeli golcünün ceza alanında penaltı beklediği iki pozisyonda penaltı kararı çıkmadığı için, hakemi aldatmaktan sarı kart çıkması gerektiğini belirtti.

2/ 7
Rıdvan Dilmen'den olay yorum!

Dilmen, "Bir gol, bir asist ile oynayan oyuncuyu, 2. sarı karttan atması lazım. Belki ilkini görse, diğerini yapmazdı. Hakem gördü pozisyonu, devam etti, altı pastaki pozisyona. Darbe yok dedi. Oyunu durdurup, temas yok dediği zaman, ikisi de sarı kart. Penaltı verirsin, değdi mi, değmedi mi deriz ama standart yok. Geçen hafta da konuştuk." ifadelerini kullandı.

3/ 7
Rıdvan Dilmen'den olay yorum!

"ABARTILI ATMANIN SONUCU SARI KART" Burak Yılmaz'ın oyunu değiştirdiğini de belirten yorumcu, "Eğer siz vermiyorsanız, oyunu devam ettiriyorsanız, iki sarı kart göstermeniz lazım. Golü kim attı? Burak. Kim attırdı? Burak. Tabelayı etkiledi. Hafif sürtme başka. Bazen pozisyonlardan oyuncunun penaltı istediğini ya da istemediğini anlarsınız. Abartılı atmanın sonucu ne, sarı kart. İki kez attı kendini." dedi.

4/ 7