Adım adım Kızıl Gezegen

Adım adım Kızıl Gezegen

NASA'nın dünyaya duyurduğu Mars’taki suyun sırrı çözüldüNASA’nın Mars’ta akan su bulunduğunu açıklamasından sonra ortalama sıcaklığın eksi 22 derece olduğu gezegende suyun nasıl donmadığı merak konusu oldu. Bilim adamları, Mars’ta suların içinde buzlanmayı önleyen kimyasal maddeler olduğunu düşünüyor.

1/ 166
Adım adım Kızıl Gezegen

BALIK FOSİLİ İDDİASIMars yüzeyinde bulunan uzay aracı Curiosity tarafından çekilen fotoğrafa dikkatli bakıldığında ortalara doğru alt taraflarda tıpkı balığı andıran bir nesne göze çarpıyor. İlk olarak, Mars'ta çekilen fotoğraflardaki tuhaf şekilleri ve olası UFO'ları yakalamaya çalışan UFO Sightings Daily sitesi tarafından fark edilen bu şeklin aslında sadece bir kayanın aldığı şekil ve ışığın tam da açıdan yaptığı etkinin sonucunda bir balık fosili gibi durduğu iddia edilse de, bu görüntüyü gören bazı kesimler de söz konusu nesnenin gerçekten de balık fosili olabileceğini düşünüyor.

2/ 166
Adım adım Kızıl Gezegen

AYIYI ANDIRAN BİR NESNE DE GÖRÜLMÜŞTÜDaha önce de NASA'nın Mars'tan Dünya'ya geçtiği görüntüde objektife yakalanan objenin ayıyı andırdığı iddia edilmişti.

3/ 166
Adım adım Kızıl Gezegen

Ame­ri­kan Ulu­sal Ha­va­cı­lık ve Uzay Da­ire­si (NA­SA) bi­lim adam­la­rı­nın Mar­s’­ta akan su bulmasının yankıları sürüyor. Şimdi sı­cak­lı­ğın hep ek­si de­re­ce­ler­de ol­du­ğu ge­ze­gen­de su­yun na­sıl akış­kan­lı­ğı­nı ko­ru­du­ğu tar­tı­şı­lı­yor. Uz­man­lar, su­yun için­de don­ma­yı ge­cik­ti­ren tuz­la­rın ol­du­ğu ka­nı­sın­da.

4/ 166