Akıllı lüks telefonlar !

Bu telefonlara hiçbir fatura çok gelmez. Lüks tutkusu akıllı cepleri de sardı.

Akıllı lüks telefonlar !

Bu telefonlara hiçbir fatura çok gelmez. Lüks tutkusu akıllı cepleri de sardı

1 - Tag Heuer: 150 yıllık İsviçreli lüks saat üreticisi Tag Heuer, spor oyunlarındaki kronometrelerden sonra mobil cep telefonu işine de el attı. Firma, paslanmaz çelikten yapılmış gövdesi, elmas, altın ve platinle süslenmiş olan akıllı telefonları, 6 bin 800 dolarlık fiyat etiketine sahip. 3.5 inç büyüklüğünde ekrana sahip telefonun içinde Android 2.2 Froyo işletim sistemi bulunuyor. 800 x 480 piksellik ekran çözünürlüğü olan telefon, 256 MB'lik dahili hafızaya sahip.

1/ 8
Akıllı lüks telefonlar !

8 GB'ye kadar hafıza kartını destekleyen bu lüks akıllı telefonun, 5 megapiksellik kamerası ve 6.5 saatlik konuşma süresi sunan bataryası bulunuyor. (+): Android işletim sistemini 'lüks' ile buluşturuyor. Yüksek ekran çözünürlüğü. (-): Cihazın kamera çözünürlüğü ortalama cep telefonlarının seviyesini geçemiyor.

2/ 8
Akıllı lüks telefonlar !

2 - Nokia Oro: Akıllı cep telefonu pazarında Microsoft ile yazılım işbirliği yapan İskandinav Nokia, geçtiğimiz ay lüks tutkunlarına yönelik olarak geliştirdiği Oro adlı cihazını gün yüzüne çıkardı. Nokia C7 'nin geliştirilmiş versiyonu olarak nitelendirilen Nokia'nın ilk lüks tasarıma odaklanan telefonu Oro, 18 kırat altınla kaplı. Ana ekran tuşu safir kristalden ve dış yüzeyi yüksek kaliteli deriden oluşan cihaz, işletim sistemi olarak Symbian'ın son sürümü olan Anna'yı kullanıyor.

3/ 8
Akıllı lüks telefonlar !

3.5 inçlik 360 x 640 piksel çözünürlükte Amoled ekranı bulunan cihazın 8 megapiksellik kamerası var. Öncelikli olarak Avrupa, Ortadoğu ve Çin'de satışa çıkacak olan Oro'nun Avrupa satış fiyatı 800 Euro olarak belirlenmiş. (+): Yüksek kamera çözünürlüğü ve Amoled ekran. HD video kaydı. (-): Teknik özellikleri C7 ile aynı olan cihazın tek farkı üç kata yakın fiyatı.

4/ 8