Apple, yeni MacBook'u ve Watch'u tanıttı!

Apple’ın San Francisco’da gerçekleştirdiği etkinlikte her ne kadar Apple Watch ön planda olsa da yeni MacBook görenleri kendisine hayran bıraktı.

Apple, yeni MacBook'u ve Watch'u tanıttı!

Apple’ın yeni MacBook’u üç metalik renkte, fansız, yüzde 24 daha ince olmak üzere hem etkinliğe hem de teknolojipazarına damgasını vurdu. Hem Türkiye hem de Amerika’dan canlı yayınla aktardığımız Apple etkinliğinde yeni MacBook inceliği ve şık tasarımı ile dikkatleri üzerine çekerken fansız oluşu ile de yeni bir dönemin başlangıcına imza attı.

1/ 26
Apple, yeni MacBook'u ve Watch'u tanıttı!

Yeni MacBook’un görücüye çıktığı ilk andan itibaren dikkat çeken altın renkli modeli, iPhone’dan sonra MacBook ailesine de eklenmiş oldu. Yani MacBook’un dikkat çeken bir diğer yeniliği ise cihazın bir önceki nesile göre yüzde 24 daha ince olması.

2/ 26
Apple, yeni MacBook'u ve Watch'u tanıttı!

Yeni Macbook sadece 0,9 kilogram ağırlığında ve 13,1 mm kalınlığında.

Apple’ın oldukça şık bir oynama ile tuş takımını küçültmeden sadece incelttiği tuşlar, klasik klavyelerdeki tuşlara göre yüzde 40 daha ince ve iyileştirilmiş aydınlatmaya sahip. Tüm bu yeniliklerin yanında dokunmatik fare üzerinde de yeniliğe giden Apple, “Force Touch/Click” adını verdiği yeni sistemi ile dokunmatik fare artık tıklamaya değil parmak hareketlerine ve dokunmaya karşı daha duyarlı kılındı.

3/ 26
Apple, yeni MacBook'u ve Watch'u tanıttı!

Yeni MacBook FANSIZ!

Apple’ın ilk olarak altın rengi ile daha sonrada inceliği ile dikkat çeken yeni Macbook modeli, fansız olması ile de izleyicileri şaşırtmayı başardı. Yeni cihazların üzerinde fan yer almıyor. Tasarımı sebebi ile fan gereksiniminden kurtulan yeni Macbook, fan alanından tasarruf etmesinin yanında 9 saat kablosuz ağa bağlı şekilde dolaşma ve 10 saat video izleme süresine ulaşmış durumda.

4/ 26