Blogcular için 20 püf noktası

Bir blog sahibi olmak ilginizi çekiyorsa, bu 20 püf noktaya dikkat etmelisiniz..

Blogcular için 20 püf noktası

Henüz başlamadıysanız bugün doğru gün

Bir blog sahibi olmak ilginizi çekiyorsa, ileride geç kaldığınız her gün için pişmanlık duyabilirsiniz. Bu yüzden bahaneleri bir kenara bırakıp hemen başlayın.

Bloğunuzu tanıtın

Bloğunuzda güzel bir içerik yarattıktan sonra oturup Google'ın size ziyaretçi göndermesini beklemek yerine tanıtım için çaba gösterin. Blograzzi.com gibi blogların tanıtıldığı ve karşılaştırıldığı ortamlara adım atmak tanınmanızı hızlandıracaktır

1/ 11
Blogcular için 20 püf noktası

Gerçekten sevdiğiniz konularda yazın

Bloğunuzun konusuna karar verirken kendinize keskin sınırlar çizmeyin. Blog yazarken başarılı olmanın ilk şartı gerçekten hakim olduğunuz ve sevdiğiniz konularda yazmak.

Ziyaretçilerinize sorular sorun

Bloğunuzdaki yorumları çoğaltmak için yapabileceğiniz en uygun hareketlerden biri, yazdığınız yazıların sonunda ziyaretçinize sorular yöneltmektir. Ziyaretçilerinizin bahsettiğiniz konudaki fikrini sorarak onları oyuna dahil etmekten çekinmeyin.

2/ 11
Blogcular için 20 püf noktası

Niyetiniz ciddiyse kendi alan adınızı alın

Birçok blogcu öncelikle Blogger.com veya Blogcu.com benzeri servisleri kullanarak başlıyor ve sonra kendi alan adına geçiyor. Bu işe uzun yıllar devam etmeye kararlıysanız kendi alan adınızla yola çıkmanızda yarar var.

Yedekte yazı bulundurun

Tatile çıktığınız ya da farklı sebeplerle bilgisayarınızdan uzak kaldığınız dönemlerde bloğunuza yazı ekleyemeyeceğinizi göz önünde bulundurarak "yedek yazılar" hazırlayın. Sadık ziyaretçilerinizi bekletmemek için gerektiği zaman bu yazıları yayına alabilirsiniz

3/ 11
Blogcular için 20 püf noktası

Bloğunuzun adı alan adınızla aynı olsun

Takipçilerinizin akıllarında kolayca yer etmesi için bloğunuzun adıyla kullandığınız alan adının aynı olması önemli bir avantaj. Bu yaklaşım, sadık takipçilere sahip olmak isteyenlerin işini kolaylaştıracaktır.

Yazı dizileri kullanın

Bir konunun tamamını tek bir yazıda an¬latmak yerine içeriği iki ayrı yazıya bölmek ve başlıkların sonuna 1, 2 gibi numaralar eklemek verimli olabilir. Uzun bir yazının sonuna doğru dağılan dikkatleri tazeleyebileceğiniz gibi bağlılığı da artırabilirsiniz

4/ 11