Bu 7 hatayı yapmayın!

Bir bilgisayar ve Windows kullanıcısı iseniz, bu 7 şeyi yapmamaya mutlaka dikkat edin!

Bu 7 hatayı yapmayın!

Bilgisayar kullanıcısı olarak, ister çok tecrübeli olalım, ister yeni, hepimiz hata yapabiliyoruz. İşte hazırlıksız yakalanmanızı engelleyebilecek 7 maddelik "yapmamanız gerekenler" listemiz.

1/ 9
Bu 7 hatayı yapmayın!

Ön yüklü gelen araçları kullanmak

PC'nizle birlikte gelen her aracın kötü olduğunu söylemiyoruz, ancak bazıları hiç işe yaramadığı gibi bilgisayarınızı yavaşlatabilir de. PC'nizi yüklemediğiniz yazılımlardan kurtarmanız, zaman alıcı bir işolabilir. Ancak bunu yapmanıza yardımcı olacak PC Decrapifier gibi ücretsiz yazılımlar var. Bu araç, bilgisayarınızdaki işe yaramayan, çöp yazılımları bulup kaldırmanız için size bir liste sunuyor. İstemediğiniz programları seçerek onları kolayca silmeniz mümkün oluyor.

 

2/ 9
Bu 7 hatayı yapmayın!

Programları varsayılan ayarlarla yüklemek

Ücretsiz yazılımlar, genellikle reklamlarla destekleniyorlar ve çoğu defasında yükleyicileri, sisteminizi yavaşlatabilecek ek ürünler veya ad-ware'lerle geliyorlar. Bu yüzden ücretsiz bir Windows yazılımı yüklerken "Özel" (veya "Custom") yükleme yapmaya ve araç çubuğu gibi üçüncü parti araçları yüklememeye dikkat etmelisiniz.

 

3/ 9
Bu 7 hatayı yapmayın!

Kayıt defteri temizliği

Kayıt defterini temizlemenin sisteminizi yavaşlattığı, ne yazık ki çoğunlukla bir efsane. Hatta bunu yapmanız sisteminizin yavaşlamasına veya farklı sorunların baş göstermesine neden olabilir.

 

4/ 9