Elon Musk'tan bir proje daha

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk yeni projesini Twitter'dan duyurdu.

Elon Musk'tan bir proje daha

Tesla ile elektrikli otomobil üreten, SpaceX ile uzay seyahatlerin seyrini değiştirmeye çalışan ve Hyperloop ile toplu taşımada çığır açmayı hedefleyen Elon Musk, yeni projesini kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu

1/ 13
Elon Musk'tan bir proje daha

Özellikle Twitter hesabı hayli hareketli olan Musk, geçtiğimiz günlerde mağarada mahsur kalan Taylandlı çocuklara yardım projesinin ardından, şimdi de Michigan’ın kirli su problemini çözmek için kolları sıvadığını duyurdu.

2/ 13
Elon Musk'tan bir proje daha

Musk, "Hey Elon. İnsanlar Michigan'daki Flint şehrine temiz su sağlamanın mümkün dahi olmadığını söylüyor. Öyle bir gücün yokmuş" sorusu üzerine şu cevabı verdi:

“Flint’te bulunan birçok ev zaten güvenli su kullanıyorlar ama hükümetin yaptığı testlerin sonuçlarıyla inançlarını kaybetmiş durumdalar. Bölgedeki birçok ev halen aykırı durumda. Sorunlu evlere filtreler eklemek için Flint’e bir hafta sonu operasyonu düzenleyeceğiz. Böylece bölgedeki insanların bakış açısını olumlu yönde değiştirebiliriz.”

3/ 13
Elon Musk'tan bir proje daha

ELON MUSK KİMDİR?
Elon Musk kuşkusuz teknoloji dünyasının son dönemde en çok konuştuğu kişilerden biri! Peki Elon Musk nasıl Elon Musk oldu? İşte Musk'ın ilginç yaşam öyküsü...

4/ 13