En tehlikeli virüsler

En tehlikeli virüsler

En tehlikeli virüsler

Bilgisayarlar ve hatta telefonların baş düşmanı olan virüsler her yöntemi deniyor ve cihazlarımıza sızmayı başarıyor. Bazıları var ki kendilerini ünlü bir futbolcu veya manken edasıyla tanıtarak dünya genelinde milyonlarca kurbanın bilgisayarına girmeyi başarıyor. İşte tarihin en tehlikeli virüsleri...

1/ 41
En tehlikeli virüsler

Carla Bruni virüsü

Çinli hacker'ların bu kez de eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin eşi Carla Bruni'yi kullanarak bazı AB ülkelerinin maliye bakanlıklarına saldırı düzenlediği ortaya çıktı. Saldırının Çin kaynaklı olduğunu belirten raporda hacker'ların 'Carla Bruni'nin çıplak fotoğrafları için tıklayın' başlıklı e-postalarla bakanlıklara saldırdığına dikkat çekildi.

2/ 41
En tehlikeli virüsler

Dünya Kupası virüsü

Şirketin resmi blog sayfasında görüşlerini paylaşan Tim Rains, kullanıcıların cebindeki parayı boşaltmak için birçok yöntemi denediğini, bunların arasında oltalama saldırısı olarak da bilinen ve e-postalar aracılığıyla kullanıcıların bilgisayarlarına sızan virüslerin de yer aldığını kaydetti. Online bankacılık işlemlerinde kullanılan bilgiler başta olmak üzere hacker'ların kişisel bilgileri çalmak için Dünya Kupası başlıklı birçok zararlı içerikle kullanıcılarının karşısına çıkacağını dile getiren Rains kullanıcıların düşük fiyatlı maç biletleri veya kampanyalara kanmaması gerektiğini söyledi.

3/ 41
En tehlikeli virüsler

Elk Cloner

Tahmini çıkış yeri: ABD
Yılı: 1981

Elk Cloner'ın, tarihin ilk bilgisayar virüsü olduğu düşünülüyor. Virüs, 15 yaşındaki müzip bir genç olan Rich Skrenta tarafından yazıldı. Skrenta, virüsü Apple II'deki DOS 3.3 işletim sistemi için yazdı ve disketler üzerinde arkadaşına verdi.

Virüs, daha sonraki torunlarının aksine, sisteme zarar vermekten çok şaka amacı taşıyordu.

4/ 41