Gelecekte gelişecek 10 teknoloji türü

Hayatımızı değiştirecek teknolojiler

Gelecekte gelişecek 10 teknoloji türü

Geleceğin 10 teknolojisi

Bugün kullanıcıların kullanımına sunulan yeni teknolojiler, yakın gelecekte hayatımızın vazgeçilmezleri olacak. İşte geleceğin 10 teknolojisi...

1/ 12
Gelecekte gelişecek 10 teknoloji türü

Microsoft Kinect

Microsoft'un Xbox Kinect ile ortaya çıkması, oyun konsolları açısından bir dönüm noktası sayılabilir. Zira Kinect, artık oyun oynamak için oyun koluna veya herhangi bir aksesuara ihtiyaç bırakmıyor ve bedensel hareketleriniz anında ekranda beliriyor. Bu teknolojinin ilerleyen yıllarda televizyon teknolojisinde de kullanılması, uzaktan kumandaların tarih olmasına da neden olacak.

2/ 12
Gelecekte gelişecek 10 teknoloji türü

Bükülebilir ekranlar

2012 yılının yarısında Samsung'un bükülebilir telefonlarla pazara gireceğini açıklaması, kullanıcılar arasında da heyecan yarattı. OLED teknolojisini kullanan bu cihazların ortaya çıkmasıyla artık dokunmatik bir ekran dışında rahatça katlanabilen ve her şekle girebilen bir telefon veya tablet bilgisayarla da karşılaşabileceğiz.

3/ 12
Gelecekte gelişecek 10 teknoloji türü

Siri ile ne değişecek

iPhone 4S'ten ziyade Siri'nin konuşulduğu bugünlerde uygulama, kullanıcının sesli komutlarını algılıyor ve kullanıcının bu şekilde telefonunu kullanabilmesine, internette sörf edebilmesine olanak veriyor. Google'dan Eric Schmidt'in dahi Google'ın lider arama motoru olarak Siri'den endişe duyduğunu açıklaması, Siri'yi önemli kılmaya yetiyor. Yakın gelecekte söz dinleyen cihazların etrafımızı saracağı muhakkak.

4/ 12