Googlesız bir gün!

Google'sız bir gün!

Googlesız bir gün!

Google’sız bir günü tek kelimeyle anlatın desek; bundan daha iyisini bulabilir misiniz? Bu-la-maz-sı-nız! Google’ın üst düzey yöneticilerinden Ortadoğu ve Kuzey Afrika Pazarlama Müdürü Mustafa İçil de kolay kolay bulamadı. Hem de hiçbir şeyi.
İçil’le bir günlüğüne Google’ı unuttuk. Sonda söyleyeceğimizi başta söyleyelim: “Sen olmasan ne yapardık? Nice mutlu yıllara Google!”

(Vatan)

1/ 14
Googlesız bir gün!

Google, elimiz kolumuz... Şarjımız 3-4 saat bitince bile kafayı yiyoruz. Peki, ya bir günü, hem de yoğun bir günü nasıl atlatabiliriz?

Karar verildi: Bu deneyimlenecek! Hem de Google Türkiye'nin ikinci adamı Mustafa İçil'le...
Hemen Google’ın Kurumsal İletişim Müdürü Özlem Öz’ü aradım...

2/ 14
Googlesız bir gün!

Fikre bayıldı. “Bu iş için biçilmiş kaftan, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Pazarlama Direktörü Mustafa İçil’dir” dedi. Başlarına geleceklerden habersiz; mutluydular. Henüz ‘Google olmadan tamamlanacak çok gizli üç görev’le tanışmamışlardı çünkü.
Hafta içi Mustafa İçil ve Özlem Öz’le buluşmak için Beşiktaş’ın yolunu tuttuk. Karşımıza genç, karizmatik, başarılı bir iş insanı çıktı. “Heyecanlı mısınız?” diye sordum. Özgüvenle, “Üstesinden gelebilirim” dedi. Dördümüz Beşiktaş’ta bir kafeye oturduk.

3/ 14
Googlesız bir gün!

Bahçeşehir Üniversitesi’nin Barbaros Kütüphanesi, taze kaynaklar açısından iyi bir seçim gibi görünüyor. Gidiyoruz. Mustafa İçil’i bir ara kitapların arasında kaybediyorum. Bir sandalye çekmiş; umutsuzca sayfa yığınlarının arasında bir çare arıyor. İyi ya da kötü; konuşmasının bel kemiği bir şekilde hazırlanıyor. Peki, bitti mi? İçinde alıntılar olmayan konuşmaya bitmiş diyebilir miyiz? Tabii ki hayır! Konumuz, değişim. Oscar Wilde olmadan, olmaz. Bu konuda da söyleyecek bir şeyleri olduğuna eminiz.

4/ 14