HTC M8'in sırrı çözüldü!

Yeni telefon arkada çift kamera ile geldi

HTC M8'in sırrı çözüldü!

Beğeniyle karşılanan HTC One modeline benzer çizgiler taşıyan yeni HTC One M8, sade bir tasarıma sahip. 5 inçlik (12.7 cm) ekran boyutu ve 1080x1920 full HD çözünürlüğüyle One M8 iddiasını sürdürmekte kararlı olduğunu gösterdi. Ayrıca cihazın sahip olduğu 2.26 GHz’lik Snapdragon 801 işlemci seti de One M8’in başta grafik olmak üzere tüm uygulamalarda yüksek performans göstereceğine işaret ediyor.

1/ 9
HTC M8'in sırrı çözüldü!

ARTIRILABİLİR KAPASİTEYLE DAHA ÇOK DEPOLAMA ALANI Diğer yandan dahili 16 GB’lık depo alanı ilk bakışta oldukça az görünüyor. Ne de olsa bu rakam önceki modelin ancak yarısı kadar. Cihazın fazladan depo için microSD kart girişinin olması ise toplam kapasiteyi 128 GB’a kadar çıkarabiliyor.

2/ 9
HTC M8'in sırrı çözüldü!

SELFIE İÇİN ÖZEL AÇI Teknik olarak en büyük değişiklikler ise cihazın arka yüzünde. Burada ilk bakışta üst üste yer alan iki kamera dikkatleri çekiyor. Alttaki kamera cihazın 4 megapiksellik asıl kamerası. Yukarıdaki kamera ise oldukça ilginç. 5 megapiksellik bu kamera fotoğraf çekilirken görüntünün renk derinliğinden detaylı ışık oyunlarına kadar resimle ilgili oldukça farklı detaylar topluyor. ‘Ufocus’ adı verilen bu efekt yardımıyla resim çekildikten sonra bile görüntünün gerek odağı ve gerekse tüm renk ve ışık detayları kalite kaybına uğramadan işlemden geçirilebiliyor. Ayrıca üstteki kameranın sahip olduğu 88 derecelik mercek açısı özellikle selfie çekimlerde çok daha fazla sayıda kişinin görüntüye girmesini sağlayacak. Görüntü kalitesi üzerine arka kapakta bulunan iki LED’in de önemli katkısı bulunuyor.

3/ 9
HTC M8'in sırrı çözüldü!

TÜRKİYE’YE 3 HAFTA SONRA GELİYOR Telefonda enerji oranı yüzde 10’a indiğinde özel tasarruf modu, pil ömrünü 15 saat uzatıyor. Cihazın Türkiye’de nisanın üçüncü haftasında satışa çıkması bekleniyor. Fiyat ise henüz belli değil.

4/ 9