İnternette hızlı gezinmek için..

İnternette daha hızlı gezinmenin 10 yolu!

İnternette hızlı gezinmek için..

Her ne kadar Internet erişimi açısından göreli olarak hızlı bir döneme giriyorsak da aynı bilgisayar üzerinde bilgiye erişme rahatlığını yakalayamayacağınız mekanlar, zamanlar olabilir, özellikle yolculuklarda ve wi-fi ihtiyacı olan yerlerde az önce tam hız çalışırken bir süre sonra dial-up'dan "hallice eyl" moduna girebilirsiniz, Size derlediğimiz 10 yöntemi sunarak gerekil durumlarda başa çıkabilmenizi sağlayacak

1/ 12
İnternette hızlı gezinmek için..

Otomatik, güvenli şifreler kullanın

Otomatik kaydetme, otomatik şifre doldurma birçok tarayıcıda var olan özellikler. Fakat bunlar ancak 'birisini klavyenizden uzak tutma becerisi’ seviyesinde bir güvenlik sunacaktır. Eğer tarayıcınızda bir Ana Şifre özelliği sağlanıyorsa bunu kullanın. Firefox'da bu siz ve tuş arasındaki güvenliği arkadaşlarınızdan uzak tutmanızı sağlayacak tek yol. Tabii ki tüm işleriniz için aynı zayıf şifreyi kullanıyorsanız e-postalarınız, bilgileriniz ve tüm güvenliğiniz risk altında.

2/ 12
İnternette hızlı gezinmek için..

Tarayıcınızda veya yönlendiricinizde OpenDNS kurun

Eğer özel bir bağlantı sağlayıcı firma kullanıyorsanız ucu ölü bir sayfaya ulaşmaya çalıştığınızda birçok reklamla karşılaşabilirsiniz. Bu ölü sayfa araması için bu sitenin aşırı yüklenilmiş sunucularından geçmek zorunda kalmak istemezseniz OpenDns'i kurabilirsiniz. OpenDNS (http://opendns.com/) web sayfa erişiminizi bir miktar hızlandırabilir, ebeveyn filtresi uygulanmasını sağlayabilir ve bu arada site yok reklamlarını engelleyebilir. Denenebilir!

3/ 12
İnternette hızlı gezinmek için..

Flash ve JavaScript'i bloklayın

Dial-up bağlantıyla bir hafta geçirmek zorunda kalsaydınız daha çok hak verecektiniz ama yine de denemek isterseniz Firefox kullanıcıları içini Adblock Plus (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1865) ve Flashblock (https://addons.mozilla.org/en-US/fi-refox/addon/433) uzantılarını kurun, özellikle gereksiz flash animasyonlarıyla dolu sitelerde çok kullanışlı olabilir. Internet Explorer'da Toggle Flash eklentisi (http://flash.melameth.com/) veya IE7Pro eklentisi (http://www.ie7pro.com/) kullanılabilir.

4/ 12