iPhone ile çalışıyor !

Bu araçtaki fonksiyonların çoğu iPhone yardımıyla kontrol edilebiliyor.

iPhone ile çalışıyor !

Cenevre Otomobil Fuarında sergilenen bu araç, ilk bakışta diğer araçlarla aynı gibi görünüyor. Ama aslında diğerlerinden çok farklı. Araçtaki fonksiyonların çoğu iPhone yardımıyla kontrol edilebiliyor. Aracın üstünü, iPhone kullanarak açmak mümkün. Hatta aracı iPhone ile çalıştırmak bile mümkün.

1/ 6
iPhone ile çalışıyor !

IPhone'daki tek bir tuşla aracı çalıştırabiliyorsunuz; ayrıca aracın aynalarının olduğu kısma iPhone'u monte edecek bir yer de mevcut.

2/ 6
iPhone ile çalışıyor !

Her yıl geliştirdiği birbirinden ilginç araçlarla dikkatleri üzerine çeken İsviçreli otomobil üreticisi Rinspeed, bu yılki Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı'nda yolcu sayısına göre boyutları değişebilen dünyanın ilk aracını sergiledi.

3/ 6
iPhone ile çalışıyor !

Daha önce, uçan, yüzen ve boyutları değişebilen araçlara imza atan firmanın 'iChange' adlı yeni konsept modeli, bir düğme yardımıyla saniyeler içerisinde tek kişilik spor bir otomobilden üç kişi için yeterli konfor sunan bir araca dönüşebiliyor. Aracın üreticileri, tek kişi kullanırken yapılan değişikliğin aracın aerodinamiğini olumlu yönde etkilediğini söylüyorlar.

4/ 6