İşte mobil olarak ücretsiz görüşmenin yolları

Cep telefonlarına indirilen bazı uygulamalar kullanıcılara sesli ve görüntülü internet üzerinden yurt içi ya da dışı fark etmeksizin görüşme imkanı sunuyor

İşte mobil olarak ücretsiz görüşmenin yolları

Akıllı telefonlar ile birlikte artan mobil internetin kullanım alanları ve ihtiyaçlara cevap verme noktasında oluşturduğu yenilikler iletişimi kolay kılıyor. İnternet üzerinden yapılan görüşmeleri tercih edenler için neredeyse her geçen gün yeni bir plag in geliştiren bu uygulamaların bazıları ise en çok tercih edilenler arasında. Bu uygulamaların tercih edilme sebeplerinden en önemlisi ise ücretsiz olmaları. Diğer kullanıcılar ile görüşmelerini hem mobil, hem sesli, görüntülü ya da yazılı, hem de ücretsiz olarak yapmak isteyenler için en uygun programların kullanıcı sayıları da dünya üzerinde milyarları buluyor.

1/ 12
İşte mobil olarak ücretsiz görüşmenin yolları

WHATSAPP

WhatsApp kullanıcısıysanız telefon rehberinizdeki aynı uygulamayı kullanan tüm kişiler ile kolayca ve ücretsiz mesajlaşmanız mümkün. Hemen tüm akıllı telefon platformları ile uyumlu olan WhatsApp'ı kullanırken Nokia kullanıcıları 1.99 dolar, iPhone kullanıcıları ise bir kereye mahsus 0.99 dolar yıllık ödeme yaparken, BlackBerry sahipleri ise bu uygulamayı ücretsiz olarak kullanabiliyor.
 

2/ 12
İşte mobil olarak ücretsiz görüşmenin yolları

VİBER

Viber ise, iPhone kullanıcılarının internet bağlantısı ile sesli görüşme yapabildiği bir uygulama olduğu gibi akıllı telefonları veya bilgisayarları üzerinde uygulamaya sahip olan tüm kullanıcıların ücretsiz olarak faydalanabileceği popüler bir Android mesajlaşma ve sesli konuşma uygulamasıdır. Viber'i, iPhone sahipleri Appstore'dan indirerek, cep telefonlarına gelen şifreyi girdikten sonra, anında ücretsiz konuşmaya başlayabilir.

3/ 12
İşte mobil olarak ücretsiz görüşmenin yolları

KAKAO TALK

İnternet üzerinden mobil olarak ücretsiz hizmet veren uygulamalardan biri de Kakao Talk. Kendi ağı içerisindeki kullanıcılarla ücretsiz olarak konuşma imkanı sunan KakaoTalk'ı, iOS, BlackBerry ve Windows Phone'da da ve diğer akıllı telefonlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Animasyonlu yüz simgeleri ve özel temalar gibi ücretsiz eklentilerle daha eğlenceli hale getirilebilen KakaoTalk'ın, dünyada 50 milyondan fazla Android kullanıcısı bulunuyor.

 

4/ 12