Nokia N8 geliyor!

Nokia'nın merakla beklenen yeni amiral gemisi N8'in çıkış tarihi resmen açıklandı!

Nokia N8 geliyor!

Nokia'nın merakla beklenen yeni amiral gemisi N8'in çıkış tarihi resmen açıklandı. İşte o tarih...

1/ 16
Nokia N8 geliyor!

Nokia'nın İletişim Müdürü Tapani Kaskinen tarafından açıklanan tarih, 30 Eylül. Fin gazetesi Kauppalehti'ye konuşan Kaskinen ön siparişlerin, 30 Eylül'de dağıtılmaya başlanıcağını açıkladı. 16 GB dahili hafızası ve çoklu dokunmatik ekranıyla Nokia severlerin sabırsızlıkla beklediği telefon, artık Ekim ayı içinde kullanıcılarının ellerinde olacak gibi görünüyor.

2/ 16
Nokia N8 geliyor!

Nokia'nın bu yıl çıkacak olan yeni N8 modeli, bayrağı N97'den devralacak. Android 2.2, iPhone HD ve Windows Phone 7 gibi rakiplerle birlikte akıllı cep telefonu piyasasında rekabet daha da sert geçecek. Nokia N8 de Symbian^3 işletim sisteminin getirdiği güçlü yetenekler ve sahip olduğu etkileyici donanım özellikleriyle rekabet edecek.

3/ 16
Nokia N8 geliyor!

Nokia N8 çıkış tarihi ne zaman?

Nokia'nın yeni akıllı cep telefonu 2010'un 3. çeyreğinde piyasaya çıkacak. Muhtemel çıkış tarihi iPhone HD'den ve Android 2.2'den sonra ama Windows Phone 7'den önce olabilir.

Nokia N8 fiyatı ne?

N8'in satış fiyatının vergilerden önce 370 Euro ya da kaba bir hesapla 750 TL civarında olması bekleniyor. Türkiye'de bu fiyat katlanacaktır.Bir başka hesaba göre Nokia'nın etkileyici cebi N900'den yaklaşık 300 TL daha ucuz olması bekleniyor. Bu fiyatlandırma için Nokia'nın N8 ile ExpressMusic 5800 modelinin başarısını taklit etmek istiyor yorumları yapılıyor.

Symbian^3 işletim sistemi

Açık kaynak kodlu yeni Symbian işletim sisteminin özellikleri bu telefonun başarısı için çok önemli. Dokunmatik ekranlara uygun tasarlanan bu işletim sistemi el hareketlerini ve çoklu dokunmatiği de destekliyor.

Hızlı multi-tasking için daha iyi sistem kaynakları kontrolü de bu cep telefonun daha akıcı bir çalışma sergileyeceği anlamına geliyor.

Ev ekranları

Home screen yani ev ekranı uygulamaların listelendiği bir masaüstü ve Nokia N8'de 3 adet böyle masaüstü var. Rakiplerinde 8-10 adet olabiliyor, bu da N8'in kısa vadede değil ama uzun vadede bir zayıf noktası oluyor. Ovi Store'dan uygulama indirdikçe bunlar doluyor.

4/ 16