Robot savaşları

Robot savaşları

Robot savaşları

SEÇİMLERE sayılı günler kala Türkiye’deki siyasetçiler daha fazla takipçi ve retweet kapma uğruna robot Twitter hesapları kullanırken, yurtdışındaki girişimciler ‘gerçek’ robotları geliştirmeye devam ediyor.

1/ 12
Robot savaşları

TÜRKİYE’deki siyasiler, seçim öncesi daha fazla takipçi ve ‘retweet’in peşine robot Twitter hesaplarıyla düşerken dünyadaki girişimciler ‘gerçek’ robotlarla göz dolduruyor. ABD’li, Japon ve İngiliz girişimcilerin geliştirdikleri robotlar, düz duvara bile tırmanabiliyor. Yüksek teknolojiye sahip olan bu robotlar için geliştirilen özel hareket ve algılama sensörleriyle yangınlara müdahele edip, engebeli arazilerde araştırmalar yapabiliyor. Dünyanın gözdesi haline gelen robotlar arasında kıyasıya mücadele yaşanıyor. Gelecekte, günlük hayatta etkin bir şekilde kullanabilecek robot modellerini bir araya getirdik. İşte tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başaran robot modelleri...

2/ 12
Robot savaşları

ATLAS Boy: 1.8 metre Ağırlık: 150 kg Geliştiren: Boston Dynamics Özellikleri: Google tarafından satın alınan Boston Dynamics tarafında Atlas, insan vücudundan esinlenerek geliştirildi. Fukushima’da yaşanan nüklüeer santral felatinden sonra kullanılan robot, özellikle tespit çalışmaları için kullanıldı.

3/ 12
Robot savaşları

CHIMP Boy: 1.5 metre Ağırlık: 181 kg Geliştiren: Carnige Mellon Üniversitesi Özellikler: Geliştirilen özel kontrol mekanizmasıyla, en zorlu işlerin üstesinden gelebiliyor. Yangın simülasyonlarında kullanılan Chimp, vana ve kapı açmak gibi işleri üstleniyor.

4/ 12