Samsung akıllı saati Gear ve Note 3ü tanıttı

Samsung akıllı saati Gear ve Note 3'ü tanıttı

Samsung akıllı saati Gear ve Note 3ü tanıttı

Son zamanların en çok merak uyandıran ürünlerinden biri hiç kuşkusuz Samsung'un akıllı saat modeli olan Gear. Geçtiğimiz günlerde görüntüleri sızdırılan akıllı saat nihayet bugün Berlin'deki tüketici elektroniği fuarı IFA kapaamında tanıtıldı. Dünyanın dört bir yanından yüzlerce gazecinin davetli olduğu tanıtım etkinliği, fuar alanının dışındaki özel bir gösteri merkezinde gerçekleştirildi.

1/ 14
Samsung akıllı saati Gear ve Note 3ü tanıttı


Şimdiye kadar tanıtılan ve piyasaya sunulan akıllı saatlerden teknoloji ve servis olarak daha fazlasını vaat eden Gear, telefonun yerini henüz alamasa da onu cebimizden ve çantamızdan çıkarma ihtiyacını minimuma indiriyor. Bu akıllı saat ile sesli telefon görüşmesi yapmak mümkün. Sadece bu bile Gear'ı farklı kılıyor. Kordonu üzerinde bulunan küçük hoparlörü ve mikrofonu ile elimizi kulağınıza götürmek yeterli olacak.

2/ 14
Samsung akıllı saati Gear ve Note 3ü tanıttı


1,63 inçli Super Alomed ekranı üzerinde pek çok uygulamayı kullanmak mümkün olacak. Akıllı saatler söz konusu olduğunda akla ilk gelen soru şarj süresi oluyor. Samsung'un açıklamasına göre Gear'ı tam şarjla 25 saat kullanmak mümkün. Samsung Gear'ın estetik tasarımı ve kolda rahatsızlık yaratmadığına dair bilgiler de paylaşıldı. Elbette bu ürünü anlamanın en iyi yolu onu kullanmaktan geçiyor.

3/ 14
Samsung akıllı saati Gear ve Note 3ü tanıttı


6 renk seçeneği de farklı zevklere hitap etmesini sağlıyor. Samsung Gear, bağlı olduğu telefona gelen e-postaları ve mesajları görüntülüyor, sosyal ağ uygulamalarını kullandırıyor, kayıtlı fotoğraflara bakmayı mümkün kılıyor. Ayrıca internette aradığınız şeyi bulması için de Gear'da bulunan sesli arama özelliği kullanılabiliyor. Merakla beklenen bu saat, 25 Eylül'de içinde 149 ülkede birden satışa sunulacak.

4/ 14