Samsung Galaxy S6'yı tanıttı!

Herkesin aylardır merakla beklediği, Samsung’un amiral gemisi Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Barselona’da görücüye çıktı.

Samsung Galaxy S6'yı tanıttı!

Bilindiği gibi Barselona’da gerçekleştirilen Mobile World Congress (Dünya Mobil Kongresi) her sene önemli açıklamalara ve yeni modellerin basın tanıtımlarına sahne oluyor.

1/ 12
Samsung Galaxy S6'yı tanıttı!

Bu yıl da yine hızlı başlayan Dünya Mobil Konresi’nde Samsung bombayı patlattı. Herkesin iPhone 6'dan sonra merakla beklediği Galaxy‘nin yeni serisi Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 Edge olarak 2 ayrı modelle çıktı.

2/ 12
Samsung Galaxy S6'yı tanıttı!

Barselona’daki kongrenin UnPacked etkiliğinde Samsung CEO’su JK Shin tarafından tanıtılan yeni Galaxy serilerinin özellikleri ilk tepkilere göre bir hayli beğeni aldı. Etkinliğin başlangıcında kısa bir konuşma yapan Shin, hazırlanan video sonrasında yanında getirdiği Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 Edge ile birlikte hemen teknik özellikleri anlatmaya başladı.

3/ 12
Samsung Galaxy S6'yı tanıttı!


Yeni Samsung Galaxy S6 ve Samsung S6 Edge modellerinde başlıca 3 önemli özelliğin değişimi çok dikkat çekiyor. Birincisi, artık kasa metal… Artık yeni Galaxy’lerde su ve toz geçirmezlik özelliği yok (!) İkincisi, artık değiştirilebilir pil yok… Üçüncüsü, artık MicroSD kart yuvası, yani arttırılabilir hafızası yok… Gelin şimdi aşağıda daha detaylı inceleyelim…
 

4/ 12