Xiamoi Mi 5 özellikleri nasıl?

Xiamoi Mi 5 özellikleri ile büyülüyor.

Xiamoi Mi 5 özellikleri nasıl?

Akıllı telefonlar arasında en iyi performansa sahip olduğu gösterilen Xiaomi Mi 5'in özellikleri ve tasarımı ile çok büyü ilgi görmektedir.Xiaomi Mi 5 yurt dışında büyük ilgi gösterilen bir telefondur.Akıllı telefon tutkunları bu modelin Türkiye'ye gelip gelmeyeceğini çok merak etmektedir.Xiaomi Mi 5'in Türkiye'ye geleceğine dair herhangi bir resmi açıklama bulunmamaktadır.Xiaomi Mi 5 bu kadar ilgi görmesinin sebeblerini haber3.com olarak yazmak istedik.

Haber3.com

 

1/ 5
Xiamoi Mi 5 özellikleri nasıl?

Xiaomi Mi 5 5.15 inçlik IPS LCD ekrana sahiptir. 428 PPI Piksel Yoğunluğu ile bir çok telefonu geride bırakmaktadır.3000 mAh'lık yüksek kapasiteli bir batarya ile uzun bir kullanım süresi hedeflemektedir.Qualcomm Quick Charge 3.0 özelliği ile 60 dakikada yüzde 80 şarj süresine ulaşmaktadır.1.8 Ghz hızında 4 çekirkekli işlemcisi ve 3 GB LPDDR4 RAM ile akıcı bir kullanım sunmaktadır.AnTuTu üzerindende 142 000 puan alan Xiaomi Mi 5 bir çok teknoloji devinin amiral gemisi modellerini geride bırakmaktadır.

2/ 5
Xiamoi Mi 5 özellikleri nasıl?

16 Megapiksellik arka kamerası bulunurken 4 megapiksellik bir selfie kamerası yer almaktadır. 32 GB'lık dahili depolama hafızası bulunuyor.Fakat bu telefon microSD kart hafıza desteği bulunmamaktadır.Android 6.0 marshmallow sürümü ile yüklü gelen Xiaomi Mi 5 4.5G desteklemektedir.4.5G teknolojisine baktığımızda ise CAT 12 sınıfında yer almaktadır.Türkiye'de en iyi telefon şu an için CAT 9 sınıfında yer alıyor.

3/ 5
Xiamoi Mi 5 özellikleri nasıl?

Çift SIM kart takılan bu telefon 24 Şubat 2016 günü tanıtıldı ve çok kısa sürede büyük ilgi gördü.Xiaomi Mi 5'in Türkiye'ye gelmesi halinde büyük talep göreceğine hiç şüphe yok.

4/ 5