Yeni iPhone 4S tanıtıldı

Steve Jobs’un CEO’luktan ayrılışı sonrası iPhone’un yeni modelini yönetim takımı birlikte tanıttı.

Yeni iPhone 4S tanıtıldı

Steve Jobs’un CEO’luktan ayrılışı sonrası iPhone’un yeni modelini yönetim takımı birlikte tanıttı. Bir önceki model iPhone 4’ün piyasaya çıkışının 16 ay sonrasında gelen cihazın ismi iPhone 4S oldu. Uzun süreden bu yana başta teknoloji endüstrisi olmak üzere tüm dünyada merakla beklenen Apple’ın merkezindeki lansmana Steve Jobs katılmadı, iPhone 5 de tanıtılmadı. Sunumun ardından Apple hisseleri eksi yazdı. Bu arada yeni modelin sunumunu Jobs’un yerine atanan Tim Cook değil, Apple’ın Başkan Yardımcısı Phill Schiller yaptı.

1/ 14
Yeni iPhone 4S tanıtıldı

Yeni model iPhone’un en iddalı özellikleri iPhone 4’e göre iki kat daha hızlı A5 işlemcisi, 8 megapiksel kamerası (yeni teknolojilerle donatılmış ve daha hızlı fotoğraf çekiyor) ve daha geniş (64GB) hafıza kapasitesi.

2/ 14
Yeni iPhone 4S tanıtıldı

Dışı aynı, içi yeni
Apple yeni iPhone modelinde 3G’den 3GS’e geçiş stratejisini uyguladı. Cihazın görünümü ve tasarımı adına yeniliğe gitmeyen şirket içeriye yenilikler ekledi. Sunumu yapan Schiller de “İçi tamamen yeni” diyerek bu konuya vurgu yaptı. Bu arada işlemciyle birlikte cihazın indirme performansı da ikiye katlanmış oldu.

3/ 14
Yeni iPhone 4S tanıtıldı

- Dünkü sunumda Apple’ın 11 ülkede 357 resmi mağazaya ulaştığı açıklandı. l Mac’ platformlu bilgisayarlar için çıkan Lion işletim sistemi 6 milyon sattı. l Apple 10 yılda tüm dünyada 300 milyon ipod satarak toplam pazarın yüzde 78’ini kontrol etti. (Sony’nin 200 bin kaset çalar satması 30 yılı aldı)
-Uygulama mağazası tarafında 3 yılda 18 milyar uygulama (app) indirildi.

4/ 14