Zoom uygulamasından bir skandal daha!

Zoom şirketinin hissedarlarından Michael Drieu dolandırıcılık suçlaması ile şirkete dava açtı. Dava dosyasında uygulamanın uçtan uca şifreleme eksikliğinin, izinsiz veri paylaşımının ve belirli açıkların hissedarlar ile paylaşılmaması, üzerine bir de dolandırıcılık olaylarına alet olması iddia edildi.

Zoom uygulamasından bir skandal daha!

Özellikle ülkemizde son zamanda yaşanan salgın nedeniyle evden çalışmalarını sürdüren kurumlarda kullanımı artan video konferans uygulaması Zoom'un güvenlik açısından tehdit saçtığı ortaya çıkmıştı. Kullanıcılarının görüşmelerini ve ses kayıtlarının başkalarınca ele geçirebileceği güvenlik açıklarının ortaya çıkmasının ardından New York'ta 1 milyonu aşkın öğrencinin kullandığı bu uygulamaya yasak getirilmiş ve ardıdan dünyadan da benzer yasak kararları peş peşe gelmeye başlamıştı.

1/ 18
Zoom uygulamasından bir skandal daha!

Gelen son dakika haberi ile ise Zoom uygulamasına dair bir skandal daha ortaya çıktı. Program şirketinin hissedarlarından birisi olan Michael Drieu dolandırıcılık suçlaması ile şirkete dava açtığını duyurdu. İşte Zoom uygulaması kullanıcılarını şaşkına çeviren son dakika haberine ilişkin ayrıntılar…

2/ 18
Zoom uygulamasından bir skandal daha!

ZOOM GÜVENLİK SORUNU SKANDALLARI PEŞ PEŞE GELMEYE DEVAM EDİYOR! Dünya üzerinde yaşanan salgın birçok şirketi evden çalışma uygulamasına geçirirken şirket içi iletişimi sağlamak için kullanılan Zoom uygulaması hissedarlarından Michael Drieu, şirkete dolandırıcılık suçlaması ile dava açması tüm dünyanın gündemine oturdu.

3/ 18
Zoom uygulamasından bir skandal daha!

Dünya genelinde salgın sürecinde kullanım oranı yüzde 67 oranında artan Zoom uygulaması son günlerde ortaya çıkan güvenlik sorunu nedeniyle birçok vatandaşın uygulamayı kullanmayı bırakarak kaldırması var olan hesaplarını silmelerine neden oldu.

4/ 18