Genel müdür yardımcısı otelde ölü bulundu !
Bakan Soylu'dan çok sert ''yolsuzluk'' açıklaması !
Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !

'Tour Of Mersin', Anamur'dan Start Aldı

MERSİN" Büyükşehir Belediyesi'nce bu yıl 2'ncisi düzenlenen, 8 ülkeden 102 sporcunun katıldığı Mersin Uluslararası Bisiklet Turu "Tour Of Mersin', Anamur...

'Tour Of Mersin', Anamur'dan Start Aldı
A+ A-

MERSİN" Büyükşehir Belediyesi'nce bu yıl 2'ncisi düzenlenen, 8 ülkeden 102 sporcunun katıldığı Mersin Uluslararası Bisiklet Turu "Tour Of Mersin', Anamur İlçesi'nden start aldı.

Mersin Uluslararası Bisiklet Turu "Tour Of Mersin" için Anamur İlçesi'nde tören düzenlendi. Törene, Kaymakam Cengiz Cantürk, Belediye Başkanı MHP'li Mehmet Türe, Bisiklet Federasyon Başkanı Emin Müftüoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, Garnizon Komutanı Yarbay Fatih Soysal, Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Serdar Cangökçe ve sporseverler katıldı.

Belediye Başkanı Türe, törende yaptığı konuşmada Mersin'in artık tarım ve turizmde değil, sporda da marka haline geleceğini söyledi. Turnuvanın Anamur'dan start almasının ilçenin tanıtımı ve gelişmesi adına büyük önem taşıdığını kaydeden Türe, bu anlamda organizasyon gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz'a teşekkür etti.

'GELENEKSEL HALE GELECEK'

Federasyon Başkanı Emin Müftüoüğlu da Alanya'da başlattıkları triatlon yarışlarının bu yıl 25'ncisini düzenleyeceklerini belirterek, Mersin Uluslararası Bisiklet Turu'nun tıpkı triatlonda olduğu gibi uzun yıllar sürdürmek istediklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökbel ise Mersin'in son iki yılda ilklerle tanıştığını bunlardan birisinin de Mersin Uluslararası Bisiklet Turu olduğunu dile getirdi.

Konuşmaların ardından 102 sporcu Ören Mahallesi'nden start alarak, Antalya- Mersin yolunu takip ederek Anamur'a geri döndü. Bankalar Caddesi'ndeki temsili şehir kapısından geçen sporcular, tekrar pedal basarak Ören Mahallesi'ndeki başlangıç noktasına ulaştı. Buradan yeniden yarışa başlayan sporcular, Gülnar İlçesi'ne bağlı Yanışlı Mahallesi'nde kadar pedal çevirdi.

4 gün sürecek olan ve sporcuların Mersin'in 12 ilçesine de ulaşması için programlanan yarış 4 gün sonunda Çamlıyayla İlçesi'nde son bulacak.

FOTOĞRAFLI