110 yıl hapsi istenen öğretmenden şok savunma: Öğretmen sevgisi göstermiş!

110 yıl hapsi istenen öğretmenden şok savunma: Öğretmen sevgisi göstermiş!

Samsun'da 5 öğrencisine cinsel istismarda bulunmak suçlamasıyla hakkınd 110 yıl hapis cezası istenen öğretmen mahkemede "Öğretmen sevgisi gösterdim" dedi, mağdur öğrencilerden biri de ifadesinde "Öğretmen sevgisi ister misin" diyerek sarıldığını belirtti.

Samsun İlkadım ilçesindeki bir ilkokulda geçen yıl atanan sınıf öğretmeni Y.Ö., bazı öğrencilerine yönelik cinsel saldırı iddiasıyla Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Bürosu ekiplerince 14 Aralık 2021'de gözaltına alındı. Olayın ardından okul önünde toplanan veliler, duruma tepki gösterdi. Y.Ö., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Sınıf öğretmeni Y.Ö.'ın daha önce de taciz iddiasıyla yargılandığı davada 25 yıl hapis cezası aldığı ve Yargıtay'a itirazı nedeniyle hukuki sürecin devam ettiği ortaya çıktı.

Y.Ö. hakkında 5 çocuk için ayrı ayrı ‘çocuğun cinsel istismarı’ iddiasıyla Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Mağdur çocuklar ile aileleri, tanık ve bilgi sahibi kişilerin ifadelerinin yer aldığı iddianamede, Y.Ö. hakkında toplam 110 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

'BENİ DUDAĞIMDAN ÖPER MİSİN?'

Mağdur öğrencilerin ifadeleri de ortaya çıktı. İddialara göre tacizci öğretmen, öğrencilerini sınıftan çıkarıp bir çocukla karşı karşıya kaldı ve 'Beni dudağımdan öper misin?' dedi.

İddianamede yer alan mağdur öğrencilerden birinin verdiği ifadede, “Y.Ö. bana, 'Öğretmen sevgisi ister misin?' dedi. Ben de, 'İsterim' deyince bana sıkıca sarıldı. Alnımdan ve başımdan öptü” ifadesine yer verildi. Bir başka öğrencinin ifadesinde ise, "Y.Ö. diğer öğrencileri sırayla sınıftan dışarı çıkararak bana, 'Beni dudağımdan öper misin?' dedi. Ben de kabul etmeyince, 'Tamam çık dışarı' dedi. Sonrasında da hiçbir şey olmamış gibi yanımıza geldi’’ dediği yer aldı.

 'BANA GELDİKLERİNDE OKUMA YAZMA BİLMİYORLARDI'

Hakkında 110 yıl hapis cezası istenen tutuklu sanık Y.Ö., yargılandığı davada ilk kez hakim karşına çıktı. Duruşmadaki savunmasında suçlamaları kabul etmediğini belirten Y.Ö., "Çocukları yanıma çağırıyorum. Onları çok seviyorum ve onlarla ilgileniyorum. Ben çocuklara sevgimi gösterdim. Bana geldiklerinde hepsi okuma yazma bilmiyordu. Üzerlerinde çok durduğum için zorladığım için bunlar komplo, uyduruyorlar. Hakkımda yapılan iddiaları kabul etmiyorum" dedi. Mahkeme heyeti, Y.Ö.'ın tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı erteledi. 

 

DHA