Meral Akşener'in partisine sürpriz isim
Kulislerde bomba iddia: Kabine değişiyor, erken seçim geliyor
Facebook canlı yayınında intihar etti

112 işadamı gözaltında ! Aralarında AK Partili isimler de var...

Kayseri'de 112 iş adamına FETÖ operasyonu düzenlendi. Aralarında ticaret odası başkanı ve eski AK Partili başkan da var.

112 işadamı gözaltında ! Aralarında AK Partili isimler de var...
A+ A-

Kayseri'de, aralarında ticaret odası başkanının ve AKP eski il başkanın da bulunduğu 112 işadamına 400 polisle eşzamanlı FETÖ operasyonu düzenlendi. Zanlıların ev ve iş yerinde arama yapılıyor.

ESKİ MİLLETVEKİLİ İÇİN DE GÖZALTI KARARI

Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nün 400 polisle bu sabah yaptığı operasyonda, FETÖ/PDY soruşturmasını yürüten savcılığın kararıyla işadamı ve siyasilere gözaltı işlemi yapıldı. Ak Parti eski milletvekili Ahmet Öksüzkaya, Ak Parti eski İl Başkanı Ömer Dengiz, Kayseri Ticaret Odası Başkanı ve İngiltere Kayseri Fahri Konsolosu olan Mahmut Hiçyılmaz olmak üzere 112 işadamının ev ve işyerlerinde arama yapıldı.

FETÖ/PDY örgütü üyesi olmak, örgüte mali destek sağlamakla suçlanan 112 şüpheliden aralarında Ak Parti eski milletvekili Ahmet Öksüzkaya'nın da bulunduğu 9 kişinin yurt dışında olduğu belirlendi. Gözaltı işlemi yapılan 103 kişinin ev ve işyerlerinde yapılan aramada bilgisayar ve dokümanlara el konularak, imajlar alındı.

Gözaltına alınan şüpheliler, gruplar halinde Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyette sorguya alınacak.

DHA