3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !
ABD'den ikinci ''Öcalan'' açıklaması
Kulislerden sızan Gökçek iddiası: AK Parti'den istifa edip MHP'ye geçecek

15 Yaşındaki Kızın Organlarının Bağışlanması

Kızının organlarını bağışlayan baba, organların nakledildiği hastaları ziyaret etti

15 Yaşındaki Kızın Organlarının Bağışlanması
A+ A-

ANTALYA (AA) - Antalya'da beyin ölümü gerçekleşen 15 yaşındaki kızının organlarını bağışlayan baba, organların nakledildiği hastaları ziyaret etti.

Muratpaşa ilçesinde yolun karşısına geçmek isterken otomobilin çarpması sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede bir hafta sonra beyin ölümü gerçekleşen 15 yaşındaki Rabia Babür'ün bağışlanan organları ve korneaları 6 kişiye nakledildi.

Naklin ardından Rabia Babür'ün babası Celaleddin Babür, Akdeniz Üniversitesi Hastanesine gelerek organların nakledildiği hastaları ziyaret etti. Ziyarette duygu dolu anlar yaşayan Babür, hastalara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Ziyarette Babür'e eşlik eden hastanenin başhekimi ve organ nakli merkezi başkanı Prof. Dr. Bülent Aydınlı, ziyaretin önemli olduğunu ve kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, "Bu insanlar, dünyanın en önemli insani görevlerden birini, organ bağışını yaptılar. Bu işin dini bir sakıncası yok. Bu insanlar gencecik çocuklarını toprağa verdiler" ifadesini kullandı.

Antalya'da Fatih Caddesi'nde yolun karşısına geçmek isteyen Rabia Babür'e, Erdinç Gökçe yönetimindeki 07 DH 128 plakalı otomobil çarpmıştı. Yaklaşık 1 haftalık yaşam mücadelesinin ardından beyin ölümü gerçekleşen Babür'ün kalbi, karaciğeri, iki böbreği ve korneaları organ bekleyen hastalara nakledilmişti.