''18 Temmuz günü için Erdoğan’dan randevu almıştı''

FETÖ zanlısı Mehmet Dişli, ek ifadesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 18 Temmuz günü için randevusu olduğunu iddia etti.

''18 Temmuz günü için Erdoğan’dan randevu almıştı''
A+ A-

FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar’ı odasında gözaltına alan ekibin içinde bulunan Mehmet Dişli ek ifadesinde, ağabeyi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli'nin kendisi için 18 Temmuz Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan randevu aldığını öne sürdü.

Sözcü gazetesinden Asuman Aranca'nın haberine göre AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli'nin kardeşi darbeci Tümgeneral Mehmet Dişli, 18 Temmuz günü için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan randevu aldığını ve “TSK'nın stratejik dönüşümü” konulu 466 projeye ilişkin brifing vereceğini açıkladı. Dişli savcılıkta verdiği ek ifadesinde, ‘'Randevuyu ağabeyim Şaban Dişli aldı. Genelkurmay'ın Etimesgut'taki ay-yıldız şeklindeki binaya taşınma projesini de sunacaktım. Cuma günü darbe yapılacaksa, neden 2 gün sonrası için Cumhurbaşkanı'ndan randevu alayım? Madem şüpheliyim, o zaman Hulusi Akar niçin beni helikopterine alıp Çankaya Köşkü'ne götürdü?” diye sordu. Dişli şunları söyledi:

466 PROJE…

TSK'nın stratejik dönüşümü, yeni savunma ve güvenlik yapılanması, terörle mücadele stratejisi, kışlaların şehir dışına çıkarılması, kuvvet karargahları ve Genelkurmay'ın Ankara Etimesgut'ta ay-yıldız şeklinde yeni merkezde yapılandırılması, yeni kuvvet ve komuta yapısı projesi, TSK üniversitesinin kurulması, uzun menzilli füze ve lazer silah sistemleri gibi konular olmak üzere yaklaşık 466 tane proje üzerinde çalıştım. Bu projelerin tamamı bana ve ekibime aittir. Projeleri anlatmak için Sayın Cumhurbaşkanı'mızdan 18 Temmuz tarihi için randevu da alınmıştı. Bu randevuyu ağabeyim Şaban Dişli almıştı. Bu konuda kendisi dinlenebilir. Eğer ben cuma günü darbe yapacaksam neden iki gün sonrası için Cumhurbaşkanı'mızdan projeleri anlatmak için randevu alayım? FETÖ'cü değilim, asılsız iftira mahiyetindedir.

7 SAAT NASIL GÖREV YAPTIM

Olaylar süresince Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile beraberdim. O hangi konumdaysa benim de o konumda olmam gerekir. Ben darbeyi engellemek için ve Genelkurmay Başkanı'nın can güvenliğini sağlamak için ne gerekiyorsa yaptım. Madem ben bu olayda şüpheliydim, o zaman Genelkurmay Başkanı Akar niçin beni helikopterine alıp Çankaya Köşkü'ne götürdü ve burada kriz masasında yaklaşık 7 saat görev yapmama izin verdi?

Sözcü