Almanya'da skandal Türkiye haritası !
İşte FETÖ'cülerin gurbetçilere oyunu !
AK Partili vekilden Melih Gökçek açıklaması

22. Roma Maratonu'nu Kenyalı Ve Etiyopları Atletler Kazandı

İtalya'nın başkenti Roma'da 22'ncisi düzenlenen uluslararası maratonun erkeklerde kazananı Kenyalı Amos Kipruto, kadınlarda ise Etiyopyalı atlet Rahma Tusa...

22. Roma Maratonu'nu Kenyalı Ve Etiyopları Atletler Kazandı
A+ A-

İtalya'nın başkenti Roma'da 22'ncisi düzenlenen uluslararası maratonun erkeklerde kazananı Kenyalı Amos Kipruto, kadınlarda ise Etiyopyalı atlet Rahma Tusa oldu. Bu etkinlik kapsamında yapılan bu yılki halk koşusunun sponsoru ise Türkiye idi.

İmparatorluk Forumları'ndan (Fori Imperiali) başlayan ve yine burada biten, Kolezyum Amfitiyatrosu ve Vatikan'dan da geçilen koşuya 115 ülkeden 16 bin 764 kişi katıldı.

Erkeklerde, 24 yaşındaki Kenyalı atlet Amos Kipruto 2 saat 28 dakika 49 saniye ile müsabakayı birinci bitirirken, onu Etiyopyalı Archamie Birhanu ve ardından vatandaşı Ruto Dominic izledi.

Kadınlarda ise birinciliği 2 saat 8 dakika 12 saniyelik derece ile Etiyopyalı Rahma Tusa göğüslerken, ikinciliğe yine Etiyopyalı Duru Mulu Melka, üçüncülüğe ise Cezayirli Dahmani Kenza yerleşti.

El bisikleti kategorisinin kazananı ise, 2001 yılında geçirdiği bir kazada bacaklarını kaybetmiş olan ve yarışı 1 saat 9 dakika 15 saniyede tamamlayan eski Formula 1 pilotu Alex Zanardi oldu. Böylece Zanardi, 6 kez katıldığı Roma'daki bu yarışta beşinci kez zafer elde etmiş oldu.

HALK KOŞUSUNA TÜRKİYE DESTEĞİ

22. Roma Maratonu, Halk Koşusu etkinliğine katılan binlerce kişi ise, tarihi yapılar ve arkeolojik alanlar arasında koşmanın ve yürümenin keyfini çıkardı.

"Eğlenmek için koş" sloganının kullanıldığı 4 kilometrelik bu koşuya, Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müşavirliği sponsor oldu.

Müşavirlikte ve büyükelçilikte çalışan görevliler ile Roma'da yaşayan Türkler ve Türkiye'yi seven bazı İtalyanlar "Turkey Home" kampanyasına ait tişörtlerle bu etkinliğe katıldı.