Fenerbahçe Üsküp'ten çıkamadı
İspanya'da facia ! Minibüslü saldırı !
Yeni mezun astsubayları ''abla'larla evlenmeye zorlamışlar

3. havalimanı Türk lojistik sektörünü büyütecek !

SDT Logistics Kurucu Ortağı Filiz Bayülgen, 3. havalimanının sektör açısından çok büyük öneme sahip olduğunu belirtti.

A+ A-

SDT Logistics Kurucu Ortaklarından Filiz Bayülgen, 3. havalimanının açılmasının sektör açısından çok büyük öneme sahip olduğunu ifade ederek, “Türkiye’yi hava kargoda ‘hub’ olmaya taşıyacak yeni havalimanıyla beraber, kargo köyleri projesinin de mutlaka hayata geçirilmesi gerekiyor. Altyapıyla beraber mevzuatlar da uygun hale getirilirse kargo taşımacılığı çok daha hızlı büyüyecek.\" dedi.

Hükümetin ulaştırma yatırımlarına 16 Milyar lira gibi dev bütçe ayırdığını söyleyen Filiz Bayülgen ihracat ve ithalat rakamlarının da sürekli artmasının karayolu, havayolu ve deniz yolu taşımacılığını büyüttüğünü söyledi.

Hatırlanacağı üzere Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, Türkiye\'nin ihracatı Ağustosta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2,9 artarak 11 milyar 440 milyon dolar oldu. İthalat yüzde 7 artarak 19 milyar 476 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler Avrupa Birliği ülkeleri olurken bu ülkelerden en çok Almanya ile ihracatı oldu.

Türkiye’nin en çok ithalat yaptığı ülke Rusya olurken bu ülkeyi Çin, Almanya ve ABD takip etti. 

SDT Logistics Kurucu Ortağı Filiz Bayülgen :“2014 yılı durgun geçti, 2015’ten çok umutluyuz!”

Lojistik sektörünün hemen her sektörle ilişkisi olan bir sektör olduğunu belirten Filiz Bayülgen , 2014 yılının seçimler yılı olması ve ülke geneline hakim olan siyasi belirsizlik ve kaosun hemen her sektördeki firmaları “bekleyiş” içerisine soktuğunu söyledi.

Döviz kurlarındaki dalgalanmanın da sektörü olumsuz etkilediğini söyleyen Bayülgen Avrupa’daki krizin de aynı şekilde bu bekleyiş te etkin bir rol oynadğını belirtti.

Hemen her sektördeki firmaların ekonomik istikrarı görmek için 2014 yılını bekleyiş içinde geçirdiğini söyleyen Bayülgen , 2015 yılında seçimlerden sonra ekonomik istikrarın yeniden oluşabileceğini ve bunun da lojistik sektörüne olumlu etkilerinin olacağının altını çizdi.

Deniz yolu ve hava yolu taşımacılığının lider şirketlerinden: Sdt Logistics!

Farklı bir hizmet anlayışı sunmak , lojistik sektöründe alışılagelmişin dışında bir tarz oluşturmak gayesiyle 2006 yılında kurulan ve bugüne kadar verdiği tüm Havayolu Taşımacılığı , Denizyolu Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetlerinibaşarıyla sürdüren Sdt Logistics Türkiye’nin en iyi hizmet veren şirketlerinden biri olarak biliniyor.

Hem Maliyet hem de Servis Kalitesini en uygun seviyelerde tutmayı başaran Sdt Logistics, Uzun süredir birlikte çalışan 30 kişilik lojistiğin tüm aşamalarına hakim , eğitimli kadrosu ve teknolojik altyapisi yardimiyla verdiği hizmetlerde fark yaratıyor , bu sayede müşterilerinin lojistik maliyetlerini,tedarik ve üretim şartlarını iyileştirerek piyasada daha rekabetçi,daha etkin bir rol almak hususunda büyük  avantajlar sağlıyor.