Kritik MGK sona erdi ! Neler konuşuldu ?
Kadir Topbaş istifa etti !
Miss Turkey birincisi Itır Esen'in tacı geri alındı

''Bulaşıkları niye makinede yıkadın'' dayağı !

Adana'da bulaşıkları makinede yıkadığı için şiddet gören kadının kocası tekrar gözaltına alındı.

''Bulaşıkları niye makinede yıkadın'' dayağı !
A+ A-

Adana'da bulaşıkları makinede yıkama meselesi nedeniyle eşi Nusret Limonçiçeği (51) tarafından dövülen 32 yaşındaki Özbekistan asıllı Shakhnazahon Limonçiçeği'ne Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Aile İçi Suçlar Soruşturma Bürosu sahip çıktı. Başsavcılık talimatıyla yeniden aldırılan raporda, önceki raporun aksine vücudunda kırıklar oluştuğu tespit edilen kadının serbest bırakılan kocası, tekrar gözaltına alındı.

Merkez Seyhan İlçesi Akkapı Mahallesi'nde Nusret Limonçiçeği, bulaşıkları makinaya yerleştiren Özbekistan asıllı eşi Shakhnozakhon Limonçiçeği'ne tabakları elinde yıkamasını söyledi. Bu yüzden tartışma çıkınca Limonçiçeği, kafa attığı eşini tekme ve yumrukla dövdü. Gözleri moraran ve görme kaybı yaşayan kadına "hayati tehlike yoktur, lezyonlar basit tıbbi müdahale ile giderilebilir" şeklinde rapor verildi. Gözaltına alınan şüpheli koca, sevk edildiği adliyede serbest bırakıldı.

KIRIKLAR VAR

Özbek kadının yardım çığlığı ve mağduriyetine hassasiyet gösteren Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Aile İçi Şiddet Suçları Soruşturma Bürosu harekete geçerek, dosya yeniden ele alındı. Savcılıkça yapılan incelemede, Adana Devlet Hastanesi ile Adli Tıp Birimi'nden alınan iki rapor arasındaki çelişkilerin giderilmesi için, detaylı muayene yapılarak tekrar rapor alınması sağlandı. İlk raporun aksine, alınan 3'üncü raporda Özbek kadının vücudunda kırıklar bulunduğu, yaralarının da basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek şekilde olduğu saptandı. Daha sonra, mağdur kadının Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi'ne bağlı Kadın Sığınma Evi'nde sosyal hizmet uzmanı ile görüştürülerek risk durumu değerlendirip rapor alındı.

ŞÜPHELİ KOCA YENİ DELİLLER ÜZERİNE GÖZALTINA ALINDI

Kadın ile şüpheli koca arasında daha önce yaşanan olayların tanığı olan çok sayıda kişinin de ifadesine başvuruldu. Ayrıca 5 ay önce, şüpheli koca Nusret Limonçiçeği'nin dövmesi sonucu, düşük yaptığı belirtilen Shakhnozakhon Limonçiçeği ile ilgili Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'ndeki raporlar da dosyaya eklendi. Aile İçi Şiddet Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı da, mağdur kadının, sosyal hizmet uzmanı eşliğinde yeniden ifadesini aldı. Şüpheli kocasının pasaportuna el koyduğunu söyleyen kadının, kişisel eşyalarının polis marifetiyle alınması için Aile Mahkemesi'nden de karar alındı. Ayrıca mağdur kadın hakkında, can güvenliğinin sağlanması için Adana Valiliği'ne yazı yazılarak yakın koruma verilmesi talep edildi. Alınan adli tıp uzmanı raporu ve yeni delillerin elde edilmesi sonucu, Savcılığın talimatı ile serbest bırakılan şüpheli koca Nusret Limonçiçeği tekrar gözaltına alındı.

Öte yandan, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, bundan sonra aile içi şiddet olaylarında şiddete maruz kalan mağdurların raporlarının net ve gerçeği yansıtır şekilde olması açısından, devlet hastanelerinde değil adli tıp uzmanları tarafından muayenesinin yapılması ve muayene sırasında fotoğraflarının çekilerek hazırlanacak raporun dosyaya koyulmasına yönelik Adana Valiliği'ne yazı yazıldı.

DHA