''FETÖ beni, ben kızımı öldürüm''

''FETÖ beni, ben kızımı öldürüm''

İstanbul'da 13 yıl önce Gülen cemaatine katıldığı gerekçesiyle doktor kızını öldüren baba yaşadıklarını anlattı.

Kartal Dr. Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Servisi'nde doktor olan 25 yaşındaki Cevahir Çağlar, 1 Temmuz 2003 günü babası Ali Rıza Çağlar tarafından pompalı tüfekle öldürüldü. Baba Çağlar daha sonra aynı silahla intihara kalkıştı. Polisin ikna ettiği Çağlar, önce idamla yargılandı, ardından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı. Karar 2 kez adil yargılama olmadığı gerekçesiyle bozuldu. Ve sonunda 15 yıla indi. 13 yıldır hapiste olan Çağlar 2 yıl sonra cezaevinde çıkacak.

İşte şu anda Afyon Yarıaçık Cezaevi'nde yatan Ali Rıza Çağlar'ın FETÖ yüzünden kararan hayatı...

'BÜTÜN AİLEMİ ÇALDI'

Vatan'dan Mehmet Ali Demir'in haberine göre, Afyon'un Çay ilçesine bağlı Karacaören Köyü'nde yaşayan 7 kişilik Çağlar ailesinin yolu FETÖ ile küçük kızları Cevahir'in liseye başladığı yıllarda kesişti. İş makinesi operatörü olan Ali Rıza Çağlar 2'si kız 5 evlat sahibiydi. İddialara göre FETÖ'nün ablaları önce Cevahir'i, ardından diğer kardeşlerini örgüt üyesi yaptı. Aile içindeki çatırdama ise baba Çağlar'ın örgüte katılmayı reddetmesiyle başladı.

Ali Rıza Çağlar hayatının değiştiği o günleri şöyle anlattı:

'BEYİNLERİNİ YIKADILAR'

"Evlatlarımın hepsi çok zekiydi. FETÖ onlara kancayı taktı. Beyinlerine girip zehirledi. Küçük kızımla başladılar, ailemi ele geçirdiler. Çocuklarım ve eşim Gülen'in emrinde çalışıyordu. Sohbetlere gidiyorlardı. Kandırdıkları kişileri örgüte katıyorlardı. Kızım üniversiteyi kazandı. Ankara Tıp Fakültesi'ni tercih etti. Bana 'Ankara Üniversitesi'ndeki Atatürkçü oluşumu dağıtmak ve üniversiteyi ele geçirmek için Gülen'in talimatı var. Benim orada okunmam isteniyor" dedi. Tüm çabalarıma rağmen beni dinlemedi ve gitti. Işık evlerinde ablaların yanında kalıyordu. Ben karşı çıktıkça kızım ve ailem Gülen örgütüne biraz daha saplandı. Ve sonunda bağlarımız koptu.

'YAŞLI ADAMLA EVLENİNCE...'

Kızım örgütün de yardımıyla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yerleştirildi. Anne ve kardeşlerini de yanına aldı. Gülen'i sevmediğim ve aileme izin vermediğim için, örgüt yuvamın dağılmasına karar vermiş. Ve eşim benden ayrıldı. Beni sürekli tehdit ettiler. Kızımın ve ailemin peşini bırakmamı istediler. Aradan birkaç ay geçtikten sonra kızımın örgüt abilerinden yaşlı bir adamla evlendirildiğini öğrendim. 25 yaşındaki kızım 68 yaşında bir adamla evlenmiş. Cinayet günü karşısına dikildim, 'Kızım Fethullah ve yapılanması için namusumuzu 10 paralık ettin' dedim. Yakama yapıştı, 'Sen mübarek zata laf ettin. Fethullah hocam için her şeyi yaparım, gerekirse ölürüm" dedi ve yüzüme tükürdü. Ben de cinnet getirdim ve tüfekle vurdum. Aynı silahı çeneme dayadım. İntihar edecektim. Tetiğe basacakken polis engel oldu."

doktor-kizini-olduren-baba-feto-beni-ben-kizimi-8704669_3960_m.jpg

'BENİ HAPİSTE İNFAZ ETMEK İSTEDİLER'

2 yıl sonra cezaevinden çıkacağını hatırlatan Ali Rıza Çağlar, "13 yıldır cezaevinde mücadele veriyorum. Cezaevinde bile peşimi bırakmadılar, infaz edilmek istendim. Hep şansa kurtuldum. Her başvurduğum yer bunlardanmış. Bir sonuç alamadım. Bunları anlatmamın nedeni bu örgütün ne kadar tehlikeli olduğunu herkes bilsin. Dosyam, yaşadıklarım ve başvurularım incelensin, acı gerçekler ortaya çıkacak" dedi.

'EŞİM YEMEĞİME ZEHİR BİLE KOYDU'

FETÖ'nün eşinin de beynini yıkadığını savunan Çağlar, "Eşim benden kurtulmak için yemekle zehirlemeye çalıştı. Son anda kurtuldum. Yemeğime fare zehiri koyduğunu öğrendim" dedi.

Vatan