Genel müdür yardımcısı otelde ölü bulundu !
Bakan Soylu'dan çok sert ''yolsuzluk'' açıklaması !
Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !

''Türkiye için savaş eve dönüyor''

Time dergisi, İstanbul'un göbeğinde yaşanan bombalı saldırıyı böyle yorumladı.

''Türkiye için savaş eve dönüyor''
A+ A-

Time dergisi, dün İstanbul Vezneciler'deki patlamanın geçen yıldan bu yana Türkiye'de meydana gelen bir dizi ölümlü saldırının devamını gösterdiğini yazarak 'Türkiye için savaş eve dönüyor' diye yazdı.

Dergi, "İstanbul'daki ölümcül patlama terörün Türkiye'ye geldiğini bir kez daha gösteren bir işaret" başlıklı yazısında, bu patlamanın Ocak ayından beri dördüncüsünü yaşayan 14 milyon nüfuslu İstanbul'un olağanlığını yıprattığına dikkat çekti.

Yazı, patlamayı şu ana kadar hiçbir örgütün üstlenmediğini ancak önceki patlamaların IŞİD ve Türkiye ile şiddeti giderek artan sivil savaş halindeki silahlı Kürt gruplar tarafından gerçekleştirildiğini hatırlatırken, geçtiğimiz mart ayında Ankara'daki patlamada da 37 kişinin hayatını kaybettiğini ve bu patlamanın bir ay içinde gerçekleşen ikinci patlama olduğuna işaret etti.

Time dergisi, yazısında Kürtlerle, Türk askerinin geçtiğimiz yıldan bu yana aralarındaki çatışmanın şiddetlendiğini ve bu şiddetin Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı güneydoğudaki kentlere varan çatışmalara yol açtığı aktardı. Yazıda ayrıca, sivillere yönelik saldırıların daha çok IŞİD tarafından gerçekleştirildiği Kürtlerin hedefinin daha çok asker ve polis olduğu vurgu yaptı