Öğretmen evine giderken infaz edildi !
Avusturya'ya misilleme ! Böyle arandılar
3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !

'Çağrı Merkezi' Operasyonunda 2. Dalga

İZMİR'de geçen yıl "çağrı merkezi" kurarak dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen ve 13 kişinin gözaltına alındığı operasyonun 2'nci dalgasında...

'Çağrı Merkezi' Operasyonunda 2. Dalga
A+ A-

İZMİR'de geçen yıl "çağrı merkezi" kurarak dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen ve 13 kişinin gözaltına alındığı operasyonun 2'nci dalgasında 15 kişi yakalandı. İzmir merkezli operasyon kapsamında gözaltına alınan şüphelilerin, kendilerini avukat, sigortacı ve şirket yetkilisi gibi tanıtıp nitelikli dolandırıcılık suçlarına karıştıkları öne sürüldü.

İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, geçen yıl, "Çağrı merkezi" kurup dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen kişilerin yakalanması için operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında 13 kişi gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan 1'i tutuklandı, diğerleri serbest bırakıldı. Polisin bu operasyon kapsamında ele geçirdiği belgeler incelenerek soruşturma derinleştirildi. Toplam 97 mağdurun ifadesi alınırken, bu kişiler şüphelilerden şikayetçi oldu. Bunun üzerine, belirlenen adreslere bugün sabah saatlerinde eş zamanlı baskınlar yapıldı. İzmir merkezli dolandırıcılık operasyonunun 2'nci dalgasında, 13 kişi İzmir'de, 1'er kişi de Kars ve Erzincan'da yakalandı. Zanlıların, ağlarına düşürdükleri kişilere kendilerini avukat, şirket yetkilisi ve sigortacı olarak tanıtıp nitelikli dolandırıcılık suçlarına karıştıkları ileri sürüldü. Zanlıların emniyetteki sorguları sürüyor.

Bu operasyonun geçen 21 Ocak'ta 105 kişinin gözaltına alındığı operasyonla ilgili olmadığını, geçen yıl yapılan bir başka operasyonun devamı olduğu bildirildi.