15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde araç yangını

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde bir otomobilde yangın çıktı. Araç alev alev yandı. Aracı ateşe veren kişinin boğaza atladı. Deniz polislerinin çalışması sonucu cansız beden bulundu.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde otomobilini ateşe veren kişi köprüden aşağıya atladı. Denize atlayan kişinin cansız bedeni deniz polisi ve Deniz Arama ve Kurtarma Birliği ekipleri tarafından bulundu.
 
Olay, akşam saatlerinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yaşandı. Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası istikametine ilerleyen B.K. (46) isimli bir kişi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde durdu. Trafiğin aktığı sırada aracından inen B.K., bir anda otomobilini ateşe vererek köprü korumalarının diğer tarafına geçip atladı.

Durumu gören vatandaşlar, sağlık, itfaiye ve polis ekiplerini arayarak ihbarda bulundu. Gelen bilgi üzerine harekete geçen polisler, aracın bulunduğu yere gelerek Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na trafiğin akışını keserken, itfaiye ekipleri ise yangına müdahalede bulundu.

Yangın ekiplerin yaptıkları müdahale sonrasında kontrol altına alınarak söndürüldü. Deniz polisi ve Deniz Arama ve Kurtarma Birliği ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde B.K’nin cansız bedeni bulunarak bota alınarak Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerine teslim edildi.

İHA & DHA

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News