21 yaşındaki Seda Nur 4 gündür kayıp

21 yaşındaki Seda Nur 4 gündür kayıp
Güncelleme:

Antalya'da, 24 Kasım'dan beri kendisinden haber alınamayan 21 yaşındaki genç kızı arama çalışmaları sürüyor.

Gazipaşa ilçesi Ekmel Mahallesi'nde oturan halasının yanında kalan ve ehliyet kursuna devam eden Seda Nur U., 24 Kasım sabahı direksiyon dersine gitmek için evden ayrıldı. Saat 10.00 sıralarında dersten çıkan U., pastanede kız arkadaşıyla buluştu. Akşam halasının yanına gitmeyen U.'dan haber alamayan yakınları, gidebileceği yerleri araştırdı. Güney Mahallesi'nde oturan ailesi, U.'ı bulamayınca durumu polise bildirdi. Ailesinden U.'ın bilgilerini alan ekipler, 25 Kasım'da arama çalışması başlattı. Ekipler, Koru Mahallesi sahil kısmında Seda Nur'a ait olabileceği değerlendirilen şemsiye buldu. U.'ın ailesi de Koru sahilinde yoğunlaştırılan arama çalışmalarında yer aldı. Ekipler, bugün de Koru Mahallesi sahil bölgesinde çalışmalarını sürdürdü. AFAD, İHH, polis ekipleri, kadavra köpeği ve dronla ormanda ve kayalık alanlarda aramalara devam etti.

GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Seda Nur U.'ın kaybolduğu gün, son olarak Koru Mahallesi bölgesinde elinde şemsiyesiyle yürürken görüntüleri, bir iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde Seda Nur U.'ın asfaltta bir süre ilerledikten sonra gözden kaybolduğu yer aldı.

ARKADAŞINA 'AKŞAM DUYARSIN' DEMİŞ

Seda Nur U.'ın, pastanede buluştuğu kız arkadaşının yanında cep telefonu görüşmesi yaptığı, sonrasında moralinin bozulduğu, ağladığı ve arkadaşının yanından ayrıldığı iddia edildi. Bir süre sonra arkadaşının, arayıp durumunu sorduğu ve Seda Nur U.'ın da "Akşam duyarsın" dediği öne sürüldü. 

DHA