Monaco - Beşiktaş: 1-2
Kasko sigortasında flaş gelişme
Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu

24 Üniversiteliye Ydg-h Üyeliği Ve Propagandasından Hapis Cezası

KAYSERİ'de PKK terör örgütünün gençlik yapılanması YDG-H üyesi oldukları suçlamasıyla tutuklu yargılanan Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ögrencisi Mehmet...

24 Üniversiteliye Ydg-h Üyeliği Ve Propagandasından Hapis Cezası
A+ A-

KAYSERİ'de PKK terör örgütünün gençlik yapılanması YDG-H üyesi oldukları suçlamasıyla tutuklu yargılanan Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ögrencisi Mehmet Açar ve Adnan Marhan 7 yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldı. Aynı davada tutuksuz yargılanan 22 üniversite öğrencisine ise terör örgütü propagandası yapmaktan 10'ar ay hapis cezası verildi.

2'nci Ağır Ceza Mahkemesinde bugün yapılan duruşmada " Silahlı terör örgütüne üye olmak, suçu ve suçluyu övmek, terör örgütü propagandası yapmak, kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlemek" suçundan yargılanan 2'si tutuklu 24 üniversite öğrencisi ikinci kez hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanıklar Mehmet Açar ve Adnan Marhan, duruşmaya Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi'nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Tutuksuz sanıklardan 5'i ve avukatları da duruşmada hazır bulundu. YDG-H üyesi olmak suçlamasıyla 3 aydır tutuklu bulunan sanıklar suçlamaları kabul etmedi. Mehmet Açar, "Suçlamaları kabul etmiyorum, üniversite son sınıf öğrencisiyim, bir an önce okulu bitirmek istiyorum" dedi. Tutuksuz sanıklardan B.G, E.D, G.O., A.T. ve M.Ç ise suçlamaları kabul etmeyerek örgüt propagandası yapmadıklarını söylediler.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Mehmet Açar ve Adnan Marhan'a "terör örgütü üyeliğinden" 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Tutuksuz yargılanan 22 sanığa ise terör örgütü propagandası yapmak suçundan 10 ay hapis cezasına çarptrıldı. Mahkeme heyeti tutuksuz sanıklara verilen 10'ar ay hapis cezasında hükmün açıklamasının geri bırakılmasına karar verdi.