Kılıçdaroğlu'ndan sürpriz ''erken seçim'' teklifi
Avrupa'nın dört bir yanında PKK'ya göz yumuluyor
Erdoğan'dan erken seçim açıklaması

286 Kişinin Kartlarından 40 Bin Lira Harcamışlar

İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi'nde 286 kişinin banka kartı ve kredi...

286 Kişinin Kartlarından 40 Bin Lira Harcamışlar
A+ A-

İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi'nde 286 kişinin banka kartı ve kredi kartlarını kopyalayarak toplam 40 bin 384 lira harcayan 2 şüpheliyi yakaladı. Zanlılar sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandı.

Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi'nde oturan çok sayıda vatandaş, kredi kartlarından habersiz çekimler yapıldığını belirterek Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine şikayet başvurusu yaptı. Polis ekipleri, yaptıkları yaklaşık 3 aylık çalışma sonucunda, ATM'lerin saatler süren görüntülerini inceleyerek, şüphelilerin ATM'lere düzenek yerleştiren bir şebeke olduğunu belirledi ve kimliklerini tespit etti.

KART KOPYALAMA DÜZENEKLERİYLE YAKALANDILAR

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin Başakşehir ve Küçükçekmece'de yaşadıklarını belirleyerek operasyon düzenledi. Polis ekipleri, yakaladıkları 2 şüphelinin üstlerinde yaptığı aramada, 2 adet kart kopyalama aparatı, 2 adet kamera düzeneği, 2 adet kart kopyalama aparatı sökmek için kullanılan bıçak, 2 şapka ve 1 sahte ehliyet ele geçirdi.

Gözaltına alınarak sağlık kontrolünden geçirilen şüpheli Yunus Emre Ülgen ve Recep Koçak ifadelerine başvurulmak üzere Vatan Caddesi'nde bulunan Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

ŞÜPHELİ CEZAEVİ FİRARİSİ ÇIKTI

Şüphelilerin yapılan detaylı sorgulamasında, Yunus Emre Ülgen'in "Hırsızlık" suçundan çok sayıda kaydının bulunduğu ve 7 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu ortaya çıkarken, cezaevi firarisi olduğu da tespit edildi.

286 KİŞİNİN KARTLARINDAN 40 BİN LİRA HARCAMIŞLAR

Emniyet yetkilileri, şüpheli Yunus Emre Ülgen ve Recep Koçak'ın Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi'nde bulunan 286 kişinin banka kartı ve kredi kartlarının şifre bilgilerini kopyalayarak, oluşturdukları sahte kartlarla değişik zamanlarda toplam 40 bin 384 lira harcadıklarını belirledi.

290 KİŞİNİN KARTLARINDAN HARCAMA YAPILIP YAPILMADIĞI ARAŞTIRILIYOR

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Yunus Emre Ülgen ve Recep Koçak'ın 2 Nisan ve 9 Nisan Cumartesi günleri Beylikdüzü, Küçükçekmece ve Başakşehir ilçelerinde de toplam 290 kişinin banka kartı ve kredi kartlarının şifre bilgilerini ele geçirdiklerini tespit etti. Ekipler, bu kartlardan harcama yapılıp yapılmadığını araştırıyor.

2 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Emniyet'teki işlemleri tamamlanan Yunus Emre Ülgen ve Recep Koçak sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandı.